Polskie gwiazdy w reklamach perfum

piątek, 7 lutego 2014    0    Perfumy

Polskie gwiazdy w reklamach perfum

W ostatnim czasie do reklamowania perfum coraz częściej zatrudnia się polskie gwiazdy.

Po trendzie na tworzenie polskich perfum, przyszedł czas na kolejny - zatrudnianie w reklamach zapachów polskich gwiazd*. Dotychczas było to normą na Zachodzie, ale na podstawie ostatnich wydarzeń można stwierdzić, że powoli zaczyna tak być również w Polsce.

*Gwiazda jest tutaj pojęciem umownym. Pod tym słowem kryją się osoby znane, lubiane, celebryci większego i mniejszego formatu, potocznie nazywane gwiazdami. Co oczywiście wcale nie oznacza, że tak jest w istocie.

Dotychczas jedynymi Polkami zatrudnianymi w reklamach perfum były modelki. Niekwestionowaną gwiazdą w tej materii pozostaje Anja Rubik, która wystąpiła do tej pory w kilkunastu reklamach perfum. Poza nią w reklamach perfum pojawiały się również inne polskie modelki. m.in.:

Polskim modelkom w reklamach perfum poświęciłam odrębny wpis na blogu. W tym artykule chciałabym się skupić przede wszystkim na gwiazdach.

Polskie gwiazdy w reklamach perfum:

 1. Maciej Szczęsny - reklama perfum Synesis Fair Play (2008)
 2. Borys Szyc - reklama dezodorantów Axe (2010)
 3. Ewa Farna - reklama perfum Oriflame Rock Angel (2011) 
 4. Jakub Błaszczykowski - reklama perfum Hugo Boss (2012)
 5. Edyta Herbuś - reklama perfum Avon Infinite Moment (2012)
 6. Marta Żmuda Trzebiatowska - reklama perfum Bohoboco No.1 (2012)
 7. Małgorzata Socha - reklama perfum Avon Sensuelle (2013)
 8. Anna Mucha - reklama perfum Oriflame Power Woman (2013)
 9. Mariusz Czerkawski - reklama wód toaletowych polskiej marki Bond (2013)
 10. Weronika Rosati - reklama perfum Avon Femme (2014)
 11. Honorata Skarbek - reklama perfum C-Thru Coral Dream (2014)

*W reklamach perfum pojawili się również: Radosław Majdan oraz Ivona Pavlović, ale z uwagi na fakt, że reklamowali oni swoje własne perfumy, postanowiłam ich pominąć. Możecie o nich jednak poczytać w artykule o polskich perfumch.


1. Maciej Szczęsny - reklama perfum Synesis Fair Play (2008)

Bodaj pierwszą gwiazdą zatrudnioną do reklamowania perfum był Maciej Szczęsny, dawniej bramkarz reprezentacji Polski, a od długiego czasu znany głównie jako komentator sportowy. W 2008 roku, we współpracy z polską firmą kosmetyczną Synesis, stworzył on perfumy Fair Play. Według informacji podanych na stronie producenta, marka Synesis: „zaprosiła Pana Macieja Szczęsnego do współpracy ze względu na jego wysokie walory osobowościowe – takie jak uczciwość, etyka, wysoka kultura osobista – cechy i przymioty które są dla Synesis ważnymi wartościami w budowaniu marki".

Flakon Fair Play został zaprojektowany przez polskiego artystę plastyka - Janusza Kaniewskiego z Kaniewski Haute Design i występuje w dwóch wersjach: we flakonie w wersji podstawowej oraz w wersji luksusowej, której korek został ręcznie cięty ze szkła i wyłożony srebrem lub platyną.

Polskie gwiazdy w reklamach perfum - Maciej Szczęsny Synesis Fair Play


2. Borys Szyc - reklama dezodorantów Axe (2010)

Polskie gwiazdy w reklamach perfum - Borys Szyc Axe

W 2010 roku światło dziennie ujrzała reklama dezodorantów Axe z udziałem znanego polskiego aktora - Borysa Szyca. Kampania miała na celu inspirować do "klikania", czyli kolekcjonowania sygnałów zainteresowania wysyłanych przez kobiety: spojrzeń, gestów i dwuznacznych uśmiechów. Nieodłącznym elementem tej rywalizacji był gadżet o nazwie Kliker, który pozwalał je rejestrować. Humorystyczna reklama spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem widzów. Nie zepsuł tego nawet fakt, że stanowiła ona kopię spotu z 2005 roku, z udziałem Bena Afflecka. Poniżej obie wersje rekalmy: amerykańska (oryginalna) i polska.


3. Ewa Farna - reklama perfum Oriflame Rock Angel (2011)

W 2011 roku twarzą perfum została jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek młodego pokolenia - Ewa Farna. Zaangażowano ją do reklamy zapachu Oriflame Rock Angel. Kampania spotkała się jednak z krytyką odbiorców. Flakon perfum przypominał Viktor&Rolf Flowerbomb, a plakat reklamę powstałego kilka lat wcześniej zapachu Avril Lavigne Black Star

Polskie gwiazdy w reklamach perfum - Ewa Farna Oriflame Rock Angel


4. Jakub Błaszczykowski - reklama perfum Hugo Boss (2012)

Kolejnym sportowcem, który wziął udział w reklamie perfum był Jakub Błaszczykowski - kapitan polskiej reprezentacji w piłce nożnej - Jakub Błaszczykowski, wziął z kolei udział kampanii perfum Hugo Boss Success Beyond the Game, reklamując aż 3 zapachy tej marki: Hugo Boss Boss Bottled, Hugo Boss Boss Bottled Sport oraz Hugo Boss Boss Bottled Night.

Polskie gwiazdy w reklamach perfum - Jakub Błaszczykowski Hugo Boss Boss Bottled Night

Polskie gwiazdy w reklamach perfum - Kuba Błaszczykowski Hugo Boss Boss Bottled i Hugo Boss Boss Bottled Sport


5. Edyta Herbuś - reklama perfum Avon Infinite Moment (2012)

Wśród gwiazd współpracujących z marką Avon znaleźć można takie sławy jak: wokalistka Fergie, aktorka Courtney Cox czy modelka Christy Turlington. W 2012 roku do tego zacnego grona dołączyła również Edyta Herbuś, reklamując perfumy Avon Infinite Moment. W jednym z wywiadów celebrytka stwierdziła:

Każda kobieta chce być kochana i chce, by to uczucie trwało wiecznie. Infinite Moment to zapach zainspirowany uczuciem idealnym, które pozostaje tak samo żywe i oszałamiające jak w dniu pierwszego spotkania. Trudno mu się oprzeć.

O tym, jakie perfumy prywatnie lubi Edyta pisałam w artykule: Ulubione perfumy Edyty Herbuś.

Polskie gwiazdy w reklamach perfum - Edyta Herbuś Avon Infinite Moment


6. Marta Żmuda Trzebiatowska - reklama perfum Bohoboco No.1 (2012)

Polskie gwiazdy w reklamach perfum - Marta Żmuda Trzebiatowska Bohoboco No.1

Po Michale Szulcu i Paprockim&Brzozowskim swoją własną kompozycję stworzył duet BOHOBOCO. To oni jako pierwsi polscy projektanci stworzyli spot reklamowy do pachnidła No.1, do którego zaangażowali aktorkę Martę Żmudę Trzebiatowską. Zarówno spot jak i perfumy wywołały sporo kontrowersji. Odbiorcom nie spodobało się wzorowanie się duetu na słynnych perfumach Chanel No.5.


7. Małgorzata Socha - reklama perfum Avon Sensuelle (2013)

Kolejna aktorką, która pojawiła się w reklamie perfum była Małgorzata Socha. Na początku 2013 roku została ona twarzą perfum Avon Sensuelle. Aktorkę wybrano na ambasadorkę tego zapachu ze względu na swój wizerunek świadomej kobiety sukcesu, pewnej siebie i swojej wartości, a przy tym delikatnej, i pięknej. W podobny sposób nowy produkt opisują jego twórcy Olivier Cresp i Harry Fremont:

Całkowicie osobisty, zmysłowy i wyjątkowy, tak jak kobieta sama w sobie.

Polskie gwiazdy w reklamach perfum - Małgorzata Socha Avon Sensuelle


8. Anna Mucha - reklama perfum Oriflame Power Woman (2013)

Produkty Oriflame reklamowały do tej pory za granicą m.in. takie gwiazdy jak: Monica Bellucci czy Demi Moore. W kwietniu 2013 roku dołączyła do nich Anna Mucha, reklamując zapach Power Woman. Projektanci zapachu - Evelyne Boulanger i Maurice Roucel, by przedstawić współczesną kobietę, stworzyli zapach zamknięty we flakonie, który swoim kształtem nawiązuje do pionka szachowego i reprezentuje kobietę, która wie jak wygrywać.

O tym, jakie perfumy prywatnie lubi aktorka pisałam w artykule: Ulubione perfumy Anny Muchy.

Polskie gwiazdy w reklamach perfum - Anna Mucha Oriflame Power Woman


9. Mariusz Czerkawski - reklama wód toaletowych polskiej marki Bond (2013)

Polskie gwiazdy w reklamach perfum - Mariusz Czerkawski Bond

Były hokeista Mariusz Czerkawski został z kolei zaangażowany do reklamy wód toaletowych polskiej marki Bond. Reklamy prezentują dwie linie produktowe kosmetyków tej marki: Classic i Sensitive.


10. Weronika Rosati - reklama perfum Avon Femme (2014)

Na początku tego roku do grona polskich gwiazd reklamujących perfumy dołączyła Weronika Rosati. To już trzecia polska aktorka, którą zaangażowano do reklamowania perfum marki Avon. Jak twierdzi sam kreator zapachu - Harry Fremont:

„Chciałem, aby AVON Femme był kojarzony z wyrafinowanym stylem nowoczesnych kobiet. Zainspirował mnie blask diamentów. Wybrałem cenne płatki jaśminu, by nadać całości świeżości i klarowność. AVON Femme otwiera się aksamitnym drewnem bursztynowym, które podkreśla kobiecą zmysłowość. Zapach został wzbogacony nutami grejpfruta, gujawy, czerwonego jabłka i magnolii, które ożywają zaraz po rozpyleniu go na skórze.”

O tym, jakie perfumy prywatnie lubi aktorka pisałam w artykule: Ulubione perfumy Weroniki Rosati.

Polskie gwiazdy w reklamach perfum - Weronika Rosati Avon Femme


Warto wspomnieć również o Natalii Siwiec i Justynie Steczkowskiej. Obie wystąpiły w reklamach perfum, choć nie w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. Natalia Siwiec pojawiła się w spocie korporacyjnym, reklamującym perfumy z oferty FM Group. Można go znaleźć jedynie na stronie www.nataliyah.com.pl, w zakładce videos. Z kolei Justyna Steczkowska reklamowała perfumy Bruno Banami. Współpracowała z tą marką co najmniej dwukrotnie. Po raz pierwszy w 2007 roku, przy okazji promocji albumu Daj mi chwilę. Wówczas w teledysku To tylko złudzenie (To nie miłość) promującym krążek pojawiły się perfumy Bruno Banani Pure Woman (na zasadzie product placementu). 

Justyna Steczkowska Daj mi chwilę - Bruno Banani Pure Woman

Justyna Steczkowska To tylko złudzenie - Bruno Banani Pure Woman

Z kolei w 2009 roku, Bruno Banani Magic Woman towarzyszył artystce zarówno w pracy nad powstaniem płyty To mój czas jak i podczas promujących krążek wystepów. Produkt był również promowany podczas trasy koncertowej artystki. Pojawił się również w teledysku do singla promującego płytę.

Justyna Steczkowska - Bruno Banani Magic Woman

Justyna Steczkowska To mój czas - Bruno Banani Magic Woman

Justyna Steczkowska To mój czas - Bruno Banani Magic Woman

11. Honorata Skarbek - reklama perfum C-Thru Coral Dream (2014)

Polskie gwiazdy w reklamach perfum - Honorata Skarbek C-Thru Coral Dream

W kwietniu światło dzienne ujrzała reklama perfum C-Thru Coral Dream z udziałem popularnej wokalistki - Honoraty Skarbek. O wyborze ambasadorki zadecydowało pozycjonowanie marki, która została stworzona dla młodych i pełnych pozytywnej energii dziewczyn.

Jestem bardzo ciekawa, która następna polska gwiazda zostanie zaangażowana do reklamy perfum. Osobiście widziałabym w tej roli Edytę Górniak. Jest piękna, utalentowana i idealnie się do tego nadaje. Jeśli wierzyć w dane dotyczące 400% wzrostu sprzedaży produktów Soraya wskutek reklamy z jej udziałem, śmiało można założyć, że reklama perfum z piosenkarką w roli głównej odniosłaby duży sukces.

A Wy? Kogo Wy widzielibyście w tej roli? Która z dotychczasowych reklam podobała Wam się najbardziej?

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!