Polskie modelki w reklamach perfum: Marcelina Sowa

niedziela, 24 marca 2013    0   

Polskie modelki w reklamach perfum: Marcelina Sowa

Marcelina Sowa to modelka, której mimo młodego wieku udało się wystąpić w dwóch reklamach perfum: YSL Young, Sexy, Lovely oraz John Galliano Parlez moi-D'amour... Encore.

Marcelina Sowa urodziła się w 1990 roku, w Nisku (woj. podkarpackie). Jak twierdzi, nigdy nie marzyła o karierze modelki. W 2003 roku, kiedy miała trzynaście lat, przyjaciółka namówiła ją do wzięcia udziału w konkursie na Dziewczynę Miesiąca, organizowanym przez magazyn Dziewczyna. Niespodziewanie uznano ją za dziewczynę miesiąca, a następnie za dziewczynę roku. W krótkim czasie zainteresowały się nią świetne zagraniczne agencje. Po sesji w Dziewczynie Marcelina znalazła się w agencji Model Plus, która wysłała ją do Japonii. "To były castingi do sesji zdjęciowych do japońskich gazet i reklam, m.in. dla Diora. Nie mogłam chodzić na wybiegu, bo byłam za niska (miałam wtedy 170 cm wzrostu, teraz mam 173). Po tych castingach podpisałam 19 kontraktów. M.in. w Mediolanie, Londynie i Madrycie." powiedziała modelka w jednym z wywiadów. Dziś Marcelina ma na koncie pracę dla takich marek jak: Prada, Chloe, Vera Wang czy Chanel. Była jedną z czterdziestu modelek, wybranych do zaprezentowania w Wersalu jubileuszowej kolekcji Diora, podczas obchodów 60-lecia tego domu mody. Jej sesje pojawiały się w wielu wydaniach Elle i Vogue. Niedawno modelka wystąpiła również w kampanii reklamowej polskiej firmy Simple. 

Marcelina ma bardzo nietypową jak na modelkę urodę: wysokie czoło, wielkie niebieskie oczy, przezroczystą cerę. Pewnie właśnie dlatego Karl Lagerfield uznał ją za twarz przyszłości. Być może właśnie dlatego, jako jednej z niewielu polskich modelek, udało jej się wygrać castingi do reklam perfum.

Dotychczas modelka pojawiła się w dwóch kampaniach zapachów:

  • YSL Young, Sexy, Lovely
  • oraz John Galliano Parlez Parlez - Moi d'Amour... Encore

YSL Young, Sexy, Lovely

Reklama perfum YSL Young, Sexy, Lovely

Pierwszą reklamą perfum, w jakiej pojawiła się Marcelina była reklama YSL Young, Sexy, Lovely. Zapach kierowano do młodych, energicznych dziewcząt. Perfumy doczekały się również kolejnych edycji, jednak już bez udziału modelki.

Informacje dodatkowe
Premiera: 2007 rok
Składniki: Nuty zapachowe: nashi, mandarynka, pomarańcza, czerwona porzeczka, kwiat wiśni, magnolia, brzoskwinia, piżmo, ambra, drzewo sandałowe
Przydatne linki: Polska strona marki YSL

John Galliano Parlez Parlez - Moi d'Amour... Encore

Reklama perfum John Galliano Parlez Parlez - Moi d'Amour... Encore

Pod koniec ubiegłego roku Marcelina pojawiła się również w reklamie najnowszych damskich perfum z serii John Galliano Parlez - Moi d'Amour... Encore, gdzie wcieliła się w rolę w rolę księżniczki, którą obudził jej książę z bajki. Jest świadoma swojego uroku i gotowa oczarować nim kogo zechce. Inspiracja dla powstania zapachu było romantyczne uczucie. Kwiatowo - owocową kompozycję stworzyła  Alienor Massenet, autorka pierwszej kompozycji z serii John Galliano Parlez - Moi d’Amour z 2010 roku.

Informacje dodatkowe
Premiera: 2012 rok
Nos:  Alienor Massenet
Składniki:

Nuty głowy: mandarynka, brzoskwinia, borówki

Nuty serca: róża, gardenia, irys

Nuty bazy: paczula, drzewo sandałowe, cyprys

Przydatne linki: Strona perfum John Galliano: www.johngallianoparfums.com
Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!