5 najlepszych klubów w Warszawie

sobota, 2 listopada 2013    0    Lifestyle

5 najlepszych klubów w Warszawie

Subiektywny ranking najlepszych klubów w Warszawie. Klubów, w których byłam wielokrotnie i które uważam za godne polecenia.

Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że nie lubię hipsterskich i offowych miejsc. To zupełnie nie moje klimaty. Bardzo lubię za to ładne wnętrza i zadbanych ludzi, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet (pamiętacie tekst 50 faktów o mnie?). W związku z powyższym mój subiektywny ranking obejmuje przede wszystkim miejsca, w których główną rolę odgrywa warstwa wizualna. W takich klubach czuję się bowiem najlepiej. Nie oznacza to jednak, że bywam w nich regularnie, np. co tydzień, wręcz przeciwnie. Czas, w którym często chadzałam do klubów mam już dawno za sobą. Dzisiaj preferuję tzw. domówki lub babskie wyjścia. Jednak jeśli już gdzieś wychodzę, to najczęściej do jednego z poniższych miejsc.

5 najlepszych klubów w Warszawie:

  1. The View
  2. Level 27
  3. Platinium
  4. Enklawa
  5. Opera

We wszystkich poniższych klubach obowiązuje selekcja. Jeśli mogłabym Wam coś doradzić, to wybieranie się do nich w okolicach północy. Wcześniej nic się w nich nie dzieje (jak w większości warszawskich klubów).

1. The View 

The View to pierwszy w Warszawie "rooftop", czyli klub na dachu wieżowca, z zapierającym dech w piersiach widokiem na całą stolicę. Znajduje się na 28 i 32 piętrze Spektrum Tower - jednego z najnowocześniejszych budynków biurowych w Polsce, w samym sercu miasta, przy ul. Twardej 18 (pomiędzy ul. Emilii Plater, a Rondem ONZ). Mimo że istnieje dopiero od niedawna, jest niesamowicie popularny, zarówno wśród tutejszych autochtonów jak i obcokrajowców. 

Najlepsze kluby w Warszawie-The View

Najlepsze kluby w Warszawie-The View

Najlepsze kluby w Warszawie-The View

2. Level 27

Level 27 to drugi w Warszawie klub położony na szczycie wieżowca, a dokładniej na 27. piętrze Millennium Plaza przy Placu Zawiszy (www.level27.pl). Na gości czeka tu duża przestrzeń - na 800 metrach kwadratowych mieści się zadaszony klub z parkietem, barem, strefą VIP i didżejką oraz dwa duże tarasy, z których rozpościera się piękny widok na całą Warszawę. To właśnie w tym klubie odbyła się moja niezapomniana impreza z okazji 30 urodzin.

Najlepsze kluby w Warszawie - Level 27

Najlepsze kluby w Warszawie-Level 27

Najlepsze kluby w Warszawie-Level 27

3. Platinium

Najczęściej spotkać mnie można w klubie Platinium. To jeden z najbardziej ekskluzywnych a zarazem najbardziej popularnych warszawskich klubów. Podoba mi się w nim niemal wszystko, począwszy od dużej przestrzeni, poprzez muzykę i serwującą pyszne drinki obsługę, a skończywszy na atmosferze i ludziach odwiedzających to miejsce.

Najlepsze kluby w Warszawie-Platinium

Najlepsze kluby w Warszawie-Platinium

Najlepsze kluby w Warszawie-Platinium

4. Enklawa

Mieszcząca się przy ul. Mazowieckiej 12 Enklawa www.enklawa.com to klub stary jak świat. Ma już ponad 10 lat. Każy klubowicz zna to miejsce doskonale. Trochę tutaj ciasno i nie tak ładnie, jak w pozostałych klubach, ale za to można się świetnie zabawić. Nie wiem, jaki jest fenomen tego miejsca. Warszawa to bowiem dość specyficzne miasto. Tutaj moda na kluby zmienia się bardzo często. Jeśli jakiś miejsce modne jest dłużej niż kilka lat, to już duży sukces. 

Najlepsze kluby w Warszawie - Enklawa

Najlepsze kluby w Warszawie - Enklawa

Najlepsze kluby w Warszawie - Enklawa

5. Opera

Opera www.operaclub.pl to ekskluzywny klub utrzymany w orientalnym klimacie, mieszczący się w budynku Teatru Narodowego (Plac Teatralny 1). Prócz kojarzącego się z Dalekim Wschodem wnętrza wyróżnia się również tym, że mnóstwo w nim małych pokoików, w których można sobie porozmawiać, usiąść a nawet położyć się na łóżku. Pokoi i skrytek jest tyle, że łatwo się zgubić. Wszystko to razem tworzy niesamowity klimat. 

Klub Opera w Warszawie

Klub Opera w Warszawie

Klub Opera w Warszawie

Drugą ciekawą rzeczą jest koedukacyjna toaleta, w której poustawiane są puste flakony perfum. Następnym razem, kiedy tam będę pokażę Wam, jak to wygląda.

Klub Opera w Warszawie


Istnieje jeszcze jedno miejsce, które mogłabym wziąć pod uwagę, gdybym chciała spędzić wieczór w klubie, a mianowicie Space.

Space

Mieszczący się na ulicy Kolejowej 37/39 klub Space www.spaceclub.pl to ogromna przestrzeń, którą trudno zapełnić. Posiada kilka cech, którymi bardzo się wyróżnia:

  • basen przy wejściu
  • restaurację sushi
  • biały vip room idealny na wyjście ze znajomymi w celu uczczenia jakiegoś ważnego wydarzenia
  • oraz salę chilloutową, w której mozna się wygodnie rozsiąść na pufach i porozmawiać (o co w klubach zazwyczaj bardzo trudno)

Klub Space - Warszawa

Kiedyś istniały w Warszawie jeszcze 2 fantastyczne kluby: Foksal XIX (w którym mieści się dzisiaj Sketch) oraz Cynamon (pisałam Wam o nim przy okazji recenzji książki Spowiedź Selekcjonera). Każdy z nich był lepszy niż wszystkie wymienione przeze mnie w tym artykule. Niestety nie przetrwały do dziś - taki urok Warszawy ;-)

A Wy? Które z warszawskich klubów lubicie najbardziej? Jakie są Wasze ulubione kluby w Waszych miastach, które z czystym sumieniem moglibyście mi polecić? Dajcie znać!

Ostatnia aktualizacja: 05/05/2016

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!