Lalique Pop Up Store w perfumerii Douglas House Of Beauty w Arkadii

wtorek, 3 grudnia 2013    0   

Lalique Pop Up Store w perfumerii Douglas House Of Beauty w Arkadii

Dzisiaj w warszawskiej galerii handlowej Arkadia, w największej perfumerii Douglas w Polsce - Douglas House Of Beauty, pojawił się pierwszy Pop Up Store Lalique. 

O tym, czym jest Pop Up Store pisałam Wam przy okazji wpisu Pop Up Store marki Odin w Nowym Yorku.

Pop Up Store Lalique to nic innego jak specjalne stoisko, na którym znajdują się: najnowsze perfumy tej marki, świece zapachowe oraz kolekcja szkła stołowego 100 Points. Kolekcja ta to efekt kooperacji jednego z najsłynniejszych na świecie krytyków wina (James Suckling), ze słynącą z produkcji kryształów firmą Lalique.

W moim rodzinnym domu w Los Angeles zawsze było szkło Lalique, uważane za punkt odniesienia dla pięknych kryształów.

powiedział James Suckling. Zanim rozpoczął on pracę na własne konto, przez ponad 30 lat pracował dla amerykańskiego magazynu “The Wine Spectator”, degustując w tym czasie ponad 150.000 różnych win. Przez dekady marzył o stworzeniu swej własnej kolekcji kieliszków do wina. Po wielu poszukiwaniach najlepszej marki, z jaką mógłby współpracować, wybrał Lalique. Efektem współpracy jest kolekcja 100 POINTS, na którą składają się uniwersalne kieliszki do wina. Luksusowe szkło jest idealne do picia wszystkich rodzajów wina. O większym ciężarze niż większość kieliszków do wina na rynku.

Lalique Pop Up Store w warszawskiej Arkadii

Nazwa 100 POINTS nawiązuje do systemu oceniania wina. To ręcznie wykonana kolekcja, która łączy nowoczesny design z precyzyjną użytkownością, jednocześnie stanowiąc idealny przykład stylu LALIQUE: kryształ kształtowany przez mistrzów rzemieślnictwa szkła, czasza w kształcie “U” i wyrazista prążkowana nóżka. Wszystko po to, by uzyskać charakterystyczny kontrast transparentno/satynowe w wykończeniu. LALIQUE ma bogatą tradycję tworzenia kieliszków do wina, poczynając od kolekcji takich, jak BARSAC i BEAUNE, popularnych w latach 30tych i 40tych.

Kolekcja szkła stołowego 100 Points - James Suckling & Lalique

Lalique Pop Up Store, Arkadia

Waza Lalique

LALIQUE i James Suckling lansują właśnie linię uzupełniającą kolekcję 100 POINTS (powstałą w 2012 roku) ośmioma niezastąpionymi przedmiotami:

  • kieliszek Bordeaux
  • kieliszek Burgundy
  • kieliszek Champagne
  • kieliszek do wody
  • dwa rozmiary szklanek
  • dekanter do wina
  • dekanter do wody

Kolekcja 100 Points to doskonały pomysł na prezent świąteczny nie tylko dla koneserów wina, ale również wielbicieli pięknej sztuki użytkowej (czyli np. dla mnie - uwielbiam i jedno i drugie ;-))

James Suckling & Lalique - kolekcja szkła stołowego 100 Points

James Suckling & Lalique - kolekcja szkła stołowego 100 Points

Lalique produkuje również wysokiej jakości perfumy. Zapachy te nie są łatwe w odbiorze, ale bardzo zapadają w pamięć. Sprawdźcie sobie kiedyś, jak pachną perfumy Perles de Lalique (jedne z ulubionych perfum Edyty Górniak) czy Lalique Encre Noir - wówczas będziecie wiedzieć, co dokładnie mam na myśli. W Pop Up Store znajdują się najnowsze damskie i męskie perfumy Lalique: Lalique Encre Noire Sport oraz przepiękny, balsamiczno-aromatyczny Lalique Satine.

Gablota z perfumami Lalique w Pop Up Store w Arkadii

Perfumy Lalique Satine

Perfumy Lalique Satine

Jak wiecie, uwielbiam świece zapachowe. Pisałam o tym na blogu wielokrotnie. Lalique ma jedne z najlepszych perfumowanych świec, jakie kiedykolwiek miałam, przysięgam! Spośród wszystkich 6 świec znajdujących się w kolekcji Voyage de Parfumeur najbardziej przypadły do gustu:

  • waniliowa (Vanille Acapulco - Mexique)
  • figowa (Figuier Amalfi - Italie)
  • oraz neroli (Neroli Casablanca - Maroc)

Niebawem zrobię na temat tych świec odrębny wpis na blogu, także będziecie mieli okazję dowiedzieć się o nich czegoś więcej :)

Świece perfumowane Lalique - Pop Up Store, Arkadia

Świece perfumowane Lalique - Pop Up Store, Arkadia

Perfumowana świeca zapachowa Lalique Santal Goa - Indie

Z okazji powstania Pop Up Store, każda osoba kupująca produkt Lalique otrzyma w prezencie specjalny notes Lalique. Spodobał mi się on tak bardzo, że zrobiłam sobie mini sesję z jego udziałem.

Notes Lalique - upominek do zakupów

Notes Lalique - upominek do zakupów

Notes Lalique - upominek do zakupów

Notes Lalique - upominek do zakupów

Lalique Pop Up Store w warszawskiej Arkadii

Jak Wam się podoba Pop Up Store Lalique? Macie jakiś ulubiony zapach Lalique?

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!