Zakazane reklamy perfum

sobota, 23 marca 2013    0   

Zakazane reklamy perfum

Jakiś czas temu zamieściłam na blogu artykuł poświęcony zakazanym reklamom perfum. W związku z tym, że cieszył się on dużą popularnością, postanowiłam napisać jego kontynuację.

W przeciwieństwie do artykułu TOP 10 zakazanych reklam perfum, tym razem postanowiłam skupić się głównie na zdjęciach. Po pierwsze dlatego, że wybrane przeze mnie kampanie są mniej znane, a po drugie dlatego, że ciężko mi było znaleźć rzetelne informacje na temat tego, z jakich dokładnie względów zakazano ich emisji. 

Poniżej znajdziecie reklamy następujących perfum:

  • Tom For for Men
  • Vivaeros Vulva
  • YSL M7
  • Jean Paul Gaultier Classique
  • Davidoff Cool Water
  • Versace Jeans Couture
  • Calvin Klein Obsession for Men

Tom For for Men

Reklamy perfum Tom Ford for Men

Bodaj najbardziej znaną i jednocześnie najbardziej kontrowersyjną spośród wszystkich opublikowanych tu przeze mnie reklam była kampania męskich perfum Tom Ford for Men. Miejsce zamieszczenia flakonu zapachu wzbudziło oburzenie wśród obywateli wielu krajów, ale tylko w Singapurze oficjalnie zakazano emisji reklamy. Zdjęcia wykonał znany z kontrowersyjnego stylu fotografowania Terry Richardson.

 

Vivaeros Vulva

Reklama perfum Vivaeros Vulva

O zainspirowanych kobiecymi waginami perfumach Vulva pisałam w artykule TOP 20 najdziwniejszych perfum. Producent zapachu - Vivaeros - postanowił podreślić kontrowersyjny wydźwięk zapachu za pomocą równie kontroweryjnej kampanii reklamowej. W Anglii publikowane mogły być jedynie ocenzurowane wersje reklamy. 

 

YSL M7

Reklama perfum YSL M7

 

 

Jean Paul Gaultier Classique

Reklama perfum Jean Paul Gaultier Classique

 

Davidoff Cool Water

Reklama perfum Davidoff Cool Water

 

Seksualny wydźwięk kampanii reklamowej męskich perfum Davidoff Cool Water nie przypadł do gustu mieszkańcom Australii.

 

Versace Jeans Couture

Reklama perfum Versace Jeans Couture

 

Nagość z reklamy perfum Versace Jeans Couture okazała się być zbyt kontrowersyjna dla mieszkańców Emiratów Arabskich oraz Omanu. W krajach tych emisja reklamy została zakazana.

 

Calvin Klein Obsession for Men

Reklama perfum Calvin Klein Obsession for Men 

 

Publikacji kontrowersyjnych reklam Calvin Klein, łącznie z reklama perfum Calvin Klein Obsession Men zakazano również w magazynie Vanity Fair.

 

Co sądzicie o powyższych reklamach? Wywołują one wśród Was zgorszenie, obrzydzenie czy wręcz przeciwnie - zaciekawienie? Piszcie - jestem niezmiernie ciekawa Waszych opinii :)

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!