Świeczka zapachowa Bath & Body Works Cranberry Woods - recenzja

czwartek, 6 grudnia 2012    0   

Świeczka zapachowa Bath & Body Works Cranberry Woods - recenzja

Recenzja świeczki zapachowej Bath & Body Works Cranberry Woods.

Pierwszy raz wspomniałam o świeczce Cranberry Woods przy okazji zakupów w Bath & Body Works. Obiecałam wówczas, że po jej wypaleniu zamieszczę Wam jej recenzję na blogu.

Świeczka ma bardzo ładny, delikatny, ale wyczuwalny zapach. Nie trzeba zbytnio się do niej zbliżać, żeby go wyczuć. Paliła się naprawdę dobrze. Jej wosk (naturalny, bo roślinny) topił się do samych ścianek, w związku z czym duża warstwa pozostawała roztopiona, co sprawiło, że zapach był intensywny i równomiernie roznosił się po całym pokoju. Na początku wydawało mi się nawet, że zapach ten jest zbyt intensywny i że boli mnie od niego głowa. Wtedy zorientowałam się, że główną tego przyczyną był zbyt długi czas palenia jej. Otóż okazuje się, że takie świece jak ta z Bath & Body Works należy palić nie dłużej niż 3 h (producent zaznacza to na opakowaniu). Dłuższe palenie się takiej świecy może powodować negatywne konsekwencje w postaci rozdrażnienia i bólu głowy.

Producent zapewnia, że świeca pali się około 30 h i tak rzeczywiście jest. Cranberry Woods paliła się u mnie codziennie przez około 3h i starczyła mi na niecałe dwa tygodnie. W czasie gdy pozostawała "w stanie spoczynku" ;-) zakrywałam ją specjalnym wieczkiem, dzięki czemu do jej środka nie dostawał się kurz.

W przeciwieństwie do zakupionej niegdyś świecy z Empiku Cranberry Woods wypaliła się w całości. Wciąż nie mogę oderwać od niej nosa - tak ładnie pachnie :-) 

Na spodzie świeczki znajduje się znaczek nawołujący do ponownego wykorzystania jej szklanego opakowania. Jako że jest ono ładne (bo proste) i można je zamknąć, z pewnością je do czegoś wykorzystam :-)

W zasadzie jedynym minusem tej świeczki może być dla niektórych jej cena - 39 zł. Moim zdaniem jest ona jednak adekwatna do jej jakości.

Podsumowując wszystkie plusy i minusy świeczki Bath & Body Works Cranberry Woods
+ -
+ długi czas palenia (ok. 30h) - cena
+ ładny, wyczuwalny zapach  
+ naturalny wosk roślinny  
+ wygląd (prostota)  
+ wypala się w całości  
+ wieczko  

Czy kupiłabym tę świeczkę ponownie? Owszem. Dlaczego? Bo najważniejsze dla mnie cechy świec zapachowych, czyli ich zapach, wyczuwalność oraz czas palenia się spełniły moje oczekiwania. Z ręką na sercu mogę Wam zatem polecić ten produkt :-)

Mieliście kiedyś okazję testować którąś ze świec Bath & Body Works? Może moglibyście polecić mi którąś z nich?

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!