TOP 10 największych marek perfum gwiazd: Mariah Carey

sobota, 7 kwietnia 2012    0   

TOP 10 największych marek perfum gwiazd: Mariah Carey

Mariah Carey to jedna z kilku piosenkarek, które znalazły się na liście TOP 10 gwiazd mających największe kolekcje perfum sygnowanych własnym nazwiskiem.

Mariah Carey to nie tylko jedna z najsłynniejszych piosenkarek na świecie (do tej pory sprzedała ponad 100 milionów płyt), ale również jedna z najbardziej przebsiębiorczych gwiazd, zwłaszcza w kontekście biznesu perfumeryjnego. Do tej pory, wspólnie z firmą Elizabeth Arden (producentem m.in. perfum Elizabeth Taylor) stworzyła aż 13 zapachów, dzięki czemu znalazła się na mojej liście Top 10 gwiazd. Poza Carey na liście znalazły się również 3 inne piosenkarki: Celine Dion, Jennifer Lopez oraz Jessica Simpson.

Pierwszym zapachem wykreowanym przez Mariah Carey był „M”. Jak można przeczytać w notatce prasowej zamieszczonej na stronie internetowej: Tworzenie przeze mnie zapachu jest jak tworzenie piosenki. Potrzeba wielu nut zapachowych by powstał zapach. To jest jak piękna melodia. (Via: http://mariahcarey.com). Zapach reklamowany pod hasłem "An etheral presence. Captivatibg like a song" ukazał się w sprzedaży w 2007 roku.

Top 10 największych marek perfum gwiazd Mariah Carey M reklama

Reklama perfum Mariah Carey M

Perfumy "M" sprzedawały się tak dobrze, że w 2008 roku ukazała się ich nowa, limitowana wersja - M by Mariah Carey Gold Deluxe Edition.

Top 10 największych marek perfum gwiazd Mariah Carey M Gold Deluxe Edition reklama

Reklama perfum Mariah Carey M Gold Deluxe Edition

W tym samym roku powstał również kolejny zapach sygnowany nazwiskiem piosenkarki- Mariah Carey Luscious Pink. 

Top 10 największych marek perfum gwiazd Mariah Carey M Lucious Pink reklama

Reklama perfum Mariah Carey Luscious Pink

W związku z tym, że perfumy Mariah Carey bardzo dobrze się sprzedawały, piosenkarka postanowiła stworzyć kolejne. W ten oto sposób, w 2009 roku, powstały 3 nowe zapachy: Mariah Carey Luscious Pink Deluxe Edition Parfum, Mariah Carey M Ultra Pink oraz Mariah Carey Forever, o którym piosenkarka powiedziała: "Forever doskonale odzwierciedla to, w jak cudownym miejscu się teraz znajduję, otoczona wszystkim, co kocham". Twórca zapachu, Olivier Guillotin, dodaje: Osobowość Mariach zainspirowała mnie do stworzenia szykownego zapachu. Chciałem, by zapach był sensualny, ale i promienny. Tak jak Mariah, zapach jest pełen energii i zmysłowości.

Top 10 największych marek perfum gwiazd Mariah Carey Forever reklama

      Reklama perfum Mariah Carey Forever 

Top 10 największych marek perfum gwiazd Mariah Carey Ultra Pink reklama

Reklama perfum Mariah Carey Ultra Pink

Powstała w 2010 roku seria perfum Mariah Carey Lillipop Bling została zainspirowana pierścionkiem zaręczynowym z brylantem w kształcie cukierka, który podarował piosenkarce aktor i raper, Nick Cannon. W skład kolekcji weszły zapachy: Lollipop Bling: Honey, Mine Again, Ribbon, a rok później (2011) dołączył do nich That Chick. Wszystkie zostały zamknięte we flakonach uwieńczonych motylkami. Piosenkarka reklamuje swoje zapachy siedząc na różowej chmurze w brylantowych klapkach.Po materiałach promocyjnych oraz kształcie flakonów można przypuszczać, że oferta linii Lollipop, w przeciwieństwie do wcześniej powstałych zapachów, skierowana jest do młodszych fanek piosenkarki… bądź fanek młodszych duchem ;-)

Top 10 największych marek perfum gwiazd Mariah Carey Lollipop Bling Honey Ribbon Mine Again reklama

Reklama perfum Mariah Carey Lollipop Bling: Honey, Mine Again, Ribbon

Lollipop Splash The Remix- ostatnia kolekcja perfum sygnowanych nazwiskiem gwiazdy, będąca niejako kontynuacją serii Lollipop Bling, ukazała się w sprzedaży w 2011 roku. W jej skład weszły 3 zapachy, których nazwy pochodzą od tytułów piosenek gwiazdy: Inseparable, Never Forget You oraz Vision of Love.

Top 10 największych marek perfum gwiazd Mariah Carey Lollipop Splash Never Forget You Inseparable Vision of Love reklama

Reklama perfum Mariah Carey Lollipop Splash: Inseparable, Never Forget You, Vision of Love

Mimo że zapachy sygnowane nazwiskiem Mariah Carey nie znajdują się na liście najlepiej sprzedających się zapachów gwiazd, to jednak na rynku perfum radzą sobie całkiem nieźle. Nic dziwnego, skoro "majstrowały" przy nich tak znane nosy jak:

  • Olivier Gillotin (Beyonce Heat, Dior Higher)
  • Loc Dong (CK Euphoria, Giorgio Armani Acqua di Gioia)
  • Claude Dir
  • Clement Gavarry
  • czy Marypierre Julien

Poniżej przedstawiam Wam pełną listę perfum sygnowanych nazwiskiem gwiazdy.

Lista perfum sygnowanych nazwiskiem Mariah Carey (według kolejności chronologicznej)
Nazwa perfum Data powstania perfum
Mariah Carey M 2007 
M by Mariah Carey Gold Deluxe Edition 2008
Mariah Carey Luscious Pink 2008
Mariah Carey Luscious Pink Deluxe Edition Parfum 2009
Mariah Carey Forever 2009
Mariah Carey M Ultra Pink 2009
Mariah Carey Lollipop Bling Honey 2010
Mariah Carey Lollipop Bling Mine Again 2010
Mariah Carey Lollipop Bling Ribbon 2010
Mariah Carey Lollipop Bling That Chick 2011
Mariah Carey Lollipop Splash The Remix Inseparable 2011
Mariah Carey Lollipop Splash The Remix Never Forget You 2011
Mariah Carey Lollipop Splash The Remix Vision of Love 2011

Przydatne linki:

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!