Kobiety reklamujące męskie perfumy

piątek, 13 marca 2015    0    Perfumy

Kobiety reklamujące męskie perfumy

Kobiety reklamujące męskie perfumy to jeden z najnowszych a zarazem najgorętszych trendów we współczesnym perfumiarstwie.

W tekście podsumowującym trendy we współczesnym perfumiarstwie wspominałam o tym, że coraz częściej damskie perfumy reklamują mężczyźni. Istnieje również trend odwrotny – męskie perfumy coraz częściej reklamują kobiety. Wpływ na to mają różne rzeczy, m.in. moda na liberalizm, feminizm, lumberseksualizm i inne izmy, a także przemiany kulturowo-obyczajowe, zmierzające do totalnej uniformizacji płci. Ale nie tylko. Według danych statystycznych, w samych Stanach Zjednoczonych tylko 50% mężczyzn kupuje sobie perfumy samodzielnie. Pozostałych 50% wciąż pozostawia wybór zapachu przedstawicielkom płci pięknej. Nic dziwnego, że producenci to wykorzystują, zatrudniając do reklam męskich perfum kobiety.

Kobiety reklamujące damskie perfumy

  1. Elizabeth Taylor - reklama perfum Passion for Men
  2. Paris Hilton - reklamy perfum: Paris Hilton fon Man, Heir i Just Me for Man
  3. Jennifer Lopez - reklama perfum Jennifer Lopez Deseo for Men
  4. Kate Walsh - reklama perfum Kate Walsh Boyfriend
  5. Lady Gaga - reklama perfum Lady Gaga Eau de Gaga 001
  6. Rihanna - reklama perfum Rogue Man
  7. Modelki w reklamie perfum Guerlain L'Homme Ideal

1. Elizabeth Taylor - reklama perfum Elizabeth Taylor Passion for Men

Kobiety reklamujące męskie perfumy - Elizabeth Taylor Passion for Men

Pierwszą gwiazdą, która zdecydowała się na stworzenie, a następnie reklamowanie męskich perfum była Elizabeth Taylor. To właśnie ona 1989 roku wprowadziła na rynek perfumy Passion for Men.

2. Paris Hilton - reklamy perfum: Paris Hilton fon Man, Heir i Just Me for Man

Kobiety reklamujące damskie perfumy - Paris Hilton for Man

Celebrytka Paris Hilton postanowiła pójść o krok dalej i zamiast jednego, stworzyła i zareklamowała aż 3 męskie zapachy: Paris Hilton for Man (2005 rok) oraz Just Me for Man i Heir (2006 rok).

3. Jennifer Lopez - Jennifer Lopez Deseo for Men

Kobiety reklamujące męskie perfumy - Jennifer Lopez Deseo for Men

W 2008 roku w reklamie męskich perfum - Deseo for Men - pojawiła się Jennifer Lopez.

4. Kate Walsh - reklama perfum Kate Walsh Boyfriend

Kobiety reklamujące męskie perfumy - Kate Walsh Boyfriend

Kolejną celebrytką, która wykorzystała trend na uniseksowe zapachy była Kate Walsh. W 2010 roku wprowadziła ona na rynek Boyfriend - perfumy inspirowane zapachem mężczyzny. Aktorka wzięła udział również w kampanii reklamowej tych perfum, opatrzonej sloganem: Wear him. You don't need a boyfriend to have Boyfriend.

Zapach spotkał się z pozytywnym przyjęciem i niedługo później w sprzedaży pojawiła się kolejna wersja zapachu o nazwie Billionaire Boyfriend, reklamowana hasłem: Let him spoil you.

5. Lady Gaga - reklama perfum Lady Gaga Eau de Gaga 001

Kobiety reklamujące męskie perfumy - Lady Gaga Eau de Gaga 001

W 2014 roku na rynku ukazała się uniseksowa kompozycja Lady Gaga Eau de Gaga 001, dedykowana "lubiącym ryzyko kobietom i kochającym je mężczyznom". W reklamie tych perfum wyeksponowano jednak głównie postać piosenkarki, mężczyzn spychając na dalszy plan.

6. Rihanna - reklama perfum Rogue Man

Kobiety reklamujące męskie perfumy - Rihanna Rogue Man

Rihanna postanowiła pójść o krok dalej i w 2014 roku stworzyła perfumy przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn. W reklamie Rogue Man – bo o nich tutaj mowa – obok piosenkarki wystąpił również tytułowy rogue (ang. łobuz).

7. Modelki w reklamie perfum Guerlain L'homme Ideal

Kobiety reklamujące męskie perfumy - Guerlain L'Homme Ideal

Niecodzienną formę reklamy zastosowała także marka Guerlain, wprowadzając na rynek w 2014 roku męskie perfumy Guerlain L'homme Ideal. O ile w telewizyjnej reklamie zapachu główną rolę odegrał mężczyzna (model Jan Kortajarena), o tyle w reklamach prasowych i pozostałych materiałach promocyjnych wyeksponowano głównie kobiety.

Zdaje się, że trend na promowanie męskich zapachów przez kobiety zaczyna nabierać na sile. Najbardziej postępowe w tej materii są gwiazdy. Ale nie tylko. Kolejne reklamy tego typu wydają się być jedynie kwestią czasu.

Co sądzicie o kobietach reklamujących męskie perfumy? Zachęcają Was czy racej zniechęcają do zapoznania się z promowanym w ten sposób zapachem? Która z powyższych reklam najbardziej przypadła Wam do gustu?

Może znacie jeszcze jakieś inne męskie perfumy reklamowane przez kobiety?

  • Twoja ocena:
  • 2.8 (12 głosów)
Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!