Kobiety reklamujące męskie perfumy

piątek, 13 marca 2015    0    Perfumy

Kobiety reklamujące męskie perfumy

Kobiety reklamujące męskie perfumy to jeden z najnowszych a zarazem najgorętszych trendów we współczesnym perfumiarstwie.

W tekście podsumowującym trendy we współczesnym perfumiarstwie wspominałam o tym, że coraz częściej damskie perfumy reklamują mężczyźni. Istnieje również trend odwrotny – męskie perfumy coraz częściej reklamują kobiety. Wpływ na to mają różne rzeczy, m.in. moda na liberalizm, feminizm, lumberseksualizm i inne izmy, a także przemiany kulturowo-obyczajowe, zmierzające do totalnej uniformizacji płci. Ale nie tylko. Według danych statystycznych, w samych Stanach Zjednoczonych tylko 50% mężczyzn kupuje sobie perfumy samodzielnie. Pozostałych 50% wciąż pozostawia wybór zapachu przedstawicielkom płci pięknej. Nic dziwnego, że producenci to wykorzystują, zatrudniając do reklam męskich perfum kobiety.

Kobiety reklamujące damskie perfumy

  1. Elizabeth Taylor - reklama perfum Passion for Men
  2. Paris Hilton - reklamy perfum: Paris Hilton fon Man, Heir i Just Me for Man
  3. Jennifer Lopez - reklama perfum Jennifer Lopez Deseo for Men
  4. Kate Walsh - reklama perfum Kate Walsh Boyfriend
  5. Lady Gaga - reklama perfum Lady Gaga Eau de Gaga 001
  6. Rihanna - reklama perfum Rogue Man
  7. Modelki w reklamie perfum Guerlain L'Homme Ideal

1. Elizabeth Taylor - reklama perfum Elizabeth Taylor Passion for Men

Kobiety reklamujące męskie perfumy - Elizabeth Taylor Passion for Men

Pierwszą gwiazdą, która zdecydowała się na stworzenie, a następnie reklamowanie męskich perfum była Elizabeth Taylor. To właśnie ona 1989 roku wprowadziła na rynek perfumy Passion for Men.

2. Paris Hilton - reklamy perfum: Paris Hilton fon Man, Heir i Just Me for Man

Kobiety reklamujące damskie perfumy - Paris Hilton for Man

Celebrytka Paris Hilton postanowiła pójść o krok dalej i zamiast jednego, stworzyła i zareklamowała aż 3 męskie zapachy: Paris Hilton for Man (2005 rok) oraz Just Me for Man i Heir (2006 rok).

3. Jennifer Lopez - Jennifer Lopez Deseo for Men

Kobiety reklamujące męskie perfumy - Jennifer Lopez Deseo for Men

W 2008 roku w reklamie męskich perfum - Deseo for Men - pojawiła się Jennifer Lopez.

4. Kate Walsh - reklama perfum Kate Walsh Boyfriend

Kobiety reklamujące męskie perfumy - Kate Walsh Boyfriend

Kolejną celebrytką, która wykorzystała trend na uniseksowe zapachy była Kate Walsh. W 2010 roku wprowadziła ona na rynek Boyfriend - perfumy inspirowane zapachem mężczyzny. Aktorka wzięła udział również w kampanii reklamowej tych perfum, opatrzonej sloganem: Wear him. You don't need a boyfriend to have Boyfriend.

Zapach spotkał się z pozytywnym przyjęciem i niedługo później w sprzedaży pojawiła się kolejna wersja zapachu o nazwie Billionaire Boyfriend, reklamowana hasłem: Let him spoil you.

5. Lady Gaga - reklama perfum Lady Gaga Eau de Gaga 001

Kobiety reklamujące męskie perfumy - Lady Gaga Eau de Gaga 001

W 2014 roku na rynku ukazała się uniseksowa kompozycja Lady Gaga Eau de Gaga 001, dedykowana "lubiącym ryzyko kobietom i kochającym je mężczyznom". W reklamie tych perfum wyeksponowano jednak głównie postać piosenkarki, mężczyzn spychając na dalszy plan.

6. Rihanna - reklama perfum Rogue Man

Kobiety reklamujące męskie perfumy - Rihanna Rogue Man

Rihanna postanowiła pójść o krok dalej i w 2014 roku stworzyła perfumy przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn. W reklamie Rogue Man – bo o nich tutaj mowa – obok piosenkarki wystąpił również tytułowy rogue (ang. łobuz).

7. Modelki w reklamie perfum Guerlain L'homme Ideal

Kobiety reklamujące męskie perfumy - Guerlain L'Homme Ideal

Niecodzienną formę reklamy zastosowała także marka Guerlain, wprowadzając na rynek w 2014 roku męskie perfumy Guerlain L'homme Ideal. O ile w telewizyjnej reklamie zapachu główną rolę odegrał mężczyzna (model Jan Kortajarena), o tyle w reklamach prasowych i pozostałych materiałach promocyjnych wyeksponowano głównie kobiety.

Zdaje się, że trend na promowanie męskich zapachów przez kobiety zaczyna nabierać na sile. Najbardziej postępowe w tej materii są gwiazdy. Ale nie tylko. Kolejne reklamy tego typu wydają się być jedynie kwestią czasu.

Co sądzicie o kobietach reklamujących męskie perfumy? Zachęcają Was czy racej zniechęcają do zapoznania się z promowanym w ten sposób zapachem? Która z powyższych reklam najbardziej przypadła Wam do gustu?

Może znacie jeszcze jakieś inne męskie perfumy reklamowane przez kobiety?

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!