Perfumy o zapachu jagód

wtorek, 23 września 2014    0    Perfumy

Perfumy o zapachu jagód

Jak pachną jagody? I czy istnieją perfumy o zapachu jagód?

Droga Doroto,

Piszę do Ciebie z pytaniem, czy mogłabyś mi polecić jakieś perfumy, w których najlepiej wyczuwalną nutą byłaby jagoda? Panie w perfumerii niestety nie były mi w stanie pomóc - owoce leśne albo nic :) A mi bardzo zależy właśnie na wyróżniającej się jagodzie. Byłabym niesamowicie wdzięczna, gdybyś mogła mi coś doradzić.

Pozdrawiam,

Ola

Aktualizacja: 07/10/2014

Perfumy o zapachu jagód

Jagody nie pojawiają się zbyt często w perfumach, a nawet jeśli - zazwyczaj ciężko je w nich wyczuć. To jeden z głównych powodów, dla których znalezienie dobrych i godnych polecenia perfum o tym zapachu nie należy do zadań łatwych. Spośród wszystkich dostęnych na rynku kompozycji wybrałam te, które z najwięszym prawdopodobieństwem spełnią wymagania Oli. Trzy pierwsze zapachy to kompozycje znanych marek, łatwo dostępne w Polsce. Można je znaleźć w perfumeriach sieciowych i w większości perfumerii internetowych. Mam tu na myśli:

  • Lalique* Amethyst EDP – to pierwsze perfumy, o których pomyślałam, kiedy przeczytałam maila Oli. Kompozycja składa się z dużej dawki owoców leśnych, ze szczególnym uwzględnieniem czarnej poprzeczki, jeżyn i jagód, które w tym zapachu są bardzo wyczuwalne. Zapach jest intensywny i  długo utrzymuje się na skórze. Z tego względu polecałabym go nosić głównie porą wieczorową lub w chłodniejsze, jesienne/zimowe dni. 

*Jagody znajdują się również w składzie innego zapachu tej marki o nazwie Lalique Nilang, ale są tam one słabo wyczuwalne.

  • Lanvin Lanvin Me EDP – słodki, owocowo-kwiatowy ulep z wyczuwalną nutą jagód w początkowej fazie rozwoju zapachu na skórze.
  • John Galliano Parlez-Moi d’Amour EDT – romantyczny i delikatny zapach, z wyczuwalna nutą jagód i imbiru, w otoczeniu kwiatowych nut róży i jaśminu.

Perfumy o zapachu jagód: Lalique Amethyst, Lanvin Lanvin Me, John Galliano Parlez-Moi d’Amour

W drugiej kolejności poleciłabym Oli kompozycje marek niszowych. Z ich nabyciem może być mały problem, ale dla chcącego nic trudnego, prawda? :)

  • Grès Ambre de Cabochard EDT – słodkie, ciepłe i orientalne perfumy na bazie przypraw, z wyczuwalną nutą ambry i jagód. Bardzo ciekawa i warta przetestowania kompozycja.
  • Voluspa Santiago Huckleberry – jagody pomieszane z jagodami i podkręcone dodatkowo jagodami. A do tego słodka, waniliowa polewa i cukier puder ;-)

Perfumy o zapachu jagód: Volusma Sntago Huckleberry i Grès Ambre de Cabochard

Poza wymienionymi przez mnie perfumami polecałabym Oli przetestować również perfumy, które pojawiły się w poniższych komentarzach. A nuż któreś z nich okażą się strzałem w dziesiątkę?

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!