Restauracja Fonte w Warszawie - smaczne jedzenie w przystępnej cenie

niedziela, 6 października 2013    0    Lifestyle

Restauracja Fonte w Warszawie - smaczne jedzenie w przystępnej cenie

Jak wiecie, uwielbiam jadać w restauracjach. W niedzielę najczęściej odwiedzam restaurację Fonte, nie tylko dlatego, że można tam zjeść smaczne dania w przystępnej cenie, ale również dlatego, że znajduje się ona bardzo blisko mojego miejsca zamieszkania. 

W restauracji Fonte, podobnie jak w Arti, byłam kilkadziesiąt razy. Dziwię się, że nie otrzymłam jeszcze karty stałego klienta ;-)

Z zewnątrz restauracja Fonte nie wygląda zbyt zachęcająco.

Wewnątrz prezentuje się już jednak znacznie lepiej. Moim zdaniem to miejsce idealne na niedzielne obiady z rodziną czy niezobowiązujący wypad ze znajomymi, ale z pewnością nie na romantyczną kolację.

Potrawą, którą najczęściej zawsze tutaj zamawiam jest penne z łososiem (polecam !). W zasadzie nie muszę nawet tego mówić, więdzą o tym już wszystkie kelnerki, które same pytają mnie o to, czy dzisiaj również zamówię to danie ;-)

W oczekiwaniu na danie główne najczęściej zamawiam bruschetty. Są bardzo dobre i stanowią idealną przekąskę. 

Nie liczyłam, ile razy byłam w restauracji Fonte. Podejrzewam, że ponad 30. Przyprowadziałm w to miejsce m.in. swoją mamę, brata, moich czytelników (zawsze to robię, kiedy jestem zadowolona z jakiegoś miejsca). Dlatego mogę Wam powiedzieć, jakie inne potrawy (ich zdaniem) są tutaj smaczne. Warto zamówić m.in.:

  • skrzydełka z kurczaka (przystawka)
  • żeberka barbeque
  • stek
  • sałatkę tajską z kurczakiem
  • beconburger
  • deskę serów

Nie wszystko w restauracji Fonte jest jednak dobre. Nie smakuje mi np. krem pomidory (robię 100 razy lepszy), tagietalle w sosie śmietanowym oraz kawa. Tych rzeczy nie polecam.

W Fonte można również zamówić danie sushi, ale z racji tego że ani ja ani żaden z moich znajomych nigdy tam ich nie zamawiał, nie jestem w stanie powiedzieć Wam, jak smakują (i czy je polecam). Osobiście preferuję zamawiać sushi w typowych restauracjach sushi, tez tak macie?

Potrawy w restauracji Fonte są smaczne i niedrogie. Stosunek jakości do ceny jest jak nabardziej ok :)

Macie jakieś ulubione restauracje w swoich miastach? Piszcie, chętnie o nich poczytam! Jestem pewna, że Wasze rekomendacje przydadzą mi się w przyszłości :)

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!