Indyjska restauracja Arti w Warszawie

sobota, 17 sierpnia 2013    0    Lifestyle

Indyjska restauracja Arti w Warszawie

Bardzo lubię jeść w restauracjach. Jeśli znajdę taką, która mi odpowiada, wielokrotnie do niej wracam. Restauracja Arti jest jedną z nich.

Restauracja Arti mieści się w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich (niedaleko Dworca Centralnego). Z zewnątrz wygląda dość niepozornie. Zdecydowanie nie tak, jak powinna wyglądać dobra restauracja. 

Restauracja indyjska Arti w Warszawie

Restauracja indyjska Arti w Warszawie

Wewnątrz wcale nie jest lepiej. Wystrój nie współgra ani z jakością jedzenia i obsługi ani nawet nie oddaje klimatu Indii. Z tego względu nie jest to miejsce odpowiednie na romantyczną kolację przy świecach. Za to na spotkanie ze znajomymi już jak najbardziej. 

Restauracja Arti w Warszawie

Restauracja Arti w Warszawie

Restauracja Arti w Warszawie

Restauracja indyjska Arti w Warszawie

Restauracja Arti w Warszawie

Rzadko bywam w miejscach, które mi się nie podobają. Przywiązuję bowiem dużą uwagę do klimatu i wyglądu wnętrz. Restauracja Arti jest w tym zakresie wyjątkiem. Jedzenie jest tu bowiem tak dobre a obsługa tak miła, że kwestie wizualne schodzą na dalszy plan.

Menu jest dosyć obszerne i rozbudowne. Możliwości wyboru jest tyle, że trudno się na cokolwiek zdecydować, zwłaszcza że prócz kuchni indyjskiej, menu zawiera również dania z kuchni chińskiej i tajskiej. Spis wszystkich potraw znajdziecie na stronie www.restauracjaarti.pl

 Menu restauracji Arti

Menu restauracji Arti

Za każdym razem, kiedy odwiedzam restaurację Arti, zamawiam zupę pomidorową. Jest przepyszna! 

Indyjska zupa pomidorowa - restauracja Arti

Bardzo często wraz z zupą zamawiam również chai-masala - indyjską herbatę z mlekiem i przyprawami. Lubię jej oryginalny smak.

Herbata chai-masala i zupa pomidorowa - restauracja Arti

Na drugie danie zamawiam zazwyczaj balti wegeteriańskie (popularną potrawę z regionu Pakistanu, przygotowywaną i podawaną w gorącym kociołku "balti") lub - tak jak w tym przypadku - pulpety warzywne w łagodnym sosie kremowym (vegetable kofta). Niezależnie od tego, co zamawiam, zawsze jestem zadowolona. Wszystko jest tu bowiem zawsze smaczne. Dodatkowy plus to krótki czas oczekiwania na poszczególne dania, który wynosi na ogół kilka minut.

Restauracja Arti - potrawy

Restauracja Arti - pulpety warzywne (vegetable kofta)

Tym razem po raz pierwszy postanowiłam spróbować, jak smakuje indyjska kawa. Jest dosyć słodka i zawiera dużą dawkę mleka. Mimo że na co dzień piję kawę bez cukru, smak tej przypadł mi do gustu na tyle, że z pewnością zamówię ją jeszcze nie jeden raz.

Restauracja Arti - kawa indyjska

Nie liczyłam, ile razy byłam w restauracji Arti. Podejrzewam, że ponad 20. Częstotliwość moich odwiedzin była tak duża, że z czasem otrzymałam kartę stałego klienta, uprawniającą do 10% rabatu. W rezultacie tym razem zamiast 161 zł, zapłaciłam 145 zł.

Rachunek w restauracji Arti

Restaurację Arti polecam każdemu - nie tylko osobom lubiącym kuchnię indyjską, ale również (a może przede wszystkim) tym, którzy lubią dobrze zjeść. 

Lubicie kuchnię indyjską? Może macie jakieś własne ulubione restauracje w Warszawie lub innych miastach? Koniecznie dajcie znać!

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!