Jak rozmawiać o perfumach? Fotorelacja z warsztatów zapachowych w Pure Sky Club

wtorek, 12 marca 2013    0   

Jak rozmawiać o perfumach? Fotorelacja z warsztatów zapachowych w Pure Sky Club
Z okazji Dnia Kobiet przeprowadziłam dla członków klubu Pure Sky Club warsztaty zapachowe poświęcone trudnej sztuce rozmawiania o perfumach. Dzisiaj przedstawiam Wam fotorelację z tego wydarzenia.

Podczas swojej pracy w perfumerii zauważyłam, że większość ludzi ma problem z rozmawianiem o zapachach. Osoby kupujące perfumy bardzo często nie wiedzą, jakich słów używać do ich opisu. Powodem takiego stanu rzeczy jest nie tylko trudność w rozmawianiu o rzeczach tak ulotnych i subiektywnych jak perfumy, ale również brak wiedzy i odpowiedniego zasobu słownictwa (znajomości nomenklatury perfumeryjnej). Dlatego właśnie postanowiłam zorganizować warsztaty poświęcone trudnej sztuce rozmawiania o perfumach. Z racji tego, że bardziej przydatne i zapadające w pamięć od prezentacji są ćwiczenia, to właśnie na nich postanowiłam się skupić w trakcie tego spotkania.

Na początku przeprowadziłam krótkie ćwiczenie mające na celu pokazanie uczestniczkom warsztatów skali problemu związanego z rozmawianiem o perfumach. W tym celu poprosiłam jedną z Pań o odegranie ze mną krótkiej scenki. Pozostałe uczestniczki notowały swoje obserwacje, a następnie wymieniały się swoimi przemyśleniami.

 

Kolejne ćwiczenie miało na celu pokazanie tego, co powoduje, że kupowanie perfum i mówienie o nich jest takie trudne.

 

 

Po przeprowadzeniu 2 pierwszych ćwiczeń, przystąpiłyśmy do ćwiczenia mającego na celu zapoznanie się z podstawowymi pojęciami służącymi do opisu perfum oraz zastosowaniu ich w praktyce.

 

 

 

Mniej więcej w tym momencie Panie zasypały mnie gradem pytań, na które odpowiadałam przez kilkanaście minut. Pytań było tak dużo, że w pewnym momencie nie wiedziałam, na które z nich i komu mam na nie odpowiadać ;-)

 

W warsztatach wzięło udział kilkanaście Pań - każda zainteresowana tematem i biorąca czynny udział w zajęciach. Spotkanie miało trwać 1 h, jednak z racji tego, że uczestniczki były bardzo aktywne, przedłużyło się ono o pół h ;-) Na koniec spotkania każda z uczestniczących w nim Pań otrzymała drobny upominek zapachowy od perfumerii Mon Credo.

 

Sposób, w jaki przeprowadziłam warsztaty, bardzo spodobał się P. Dagmarze W., właścicielce sklepu internetowego www.d-arts.com z biżuterią. W prezencie otrzymałam od niej piękną bransoletkę wykonaną z koralików ze szkła, ceramiki oraz kwarcu różowego (określanego mianem "kamień kobiet"). Jeszcze raz bardzo dziękuję za tak miły gest :)

 

Po zakończeniu warsztatów zaproszono mnie do przeprowadzenia gry networkingowej dla Pań i Panów. Zabawa polegała na tym, aby na podstawie kolekcji perfum wnioskować o cechach charakteru i osobowości jej właściciela. W tym celu wybrałam kilku ochotników, którzy otrzymali do dyspozycji flakony perfum oraz materiały pomocowe, ułatwiające wykonanie zadania. Po kilku minutach każda z osób zaprezentowała na forum swoje przemyślenia.

 

 

 

Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, nie obyło się bez śmiechu :)

 

 

Wszystkie przemyślenia uczestników zapachowej gry networkingowej notowałam na flipcharcie. Efekt finalny przedstawiał się następująco:

 

Zarówno warsztaty jak i grę networkingową wspominam bardzo miło. Może zabrzmi to nieskromnie, ale prowadząc takie zajęcia czuję się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Przyznam, że bardzo lubię to robić :) 

W najbliższym czasie podobne warsztaty zamierzam przeprowadzić również dla Was. Jeśli macie jakieś pytania lub sugestie dotyczące tematyki spotkania, dajcie mi proszę znać - z chęcią wezmę je pod uwagę.

***

PS Pure Sky Club to ekskluzywny klub biznesowy, dla członków którego przeprowadzam warsztaty zapachowe. Pisałam Wam o tym TUTAJ

 

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!