Nowy cykl na blogu: Wasze kolekcje perfum

wtorek, 13 listopada 2012    0   

Nowy cykl na blogu: Wasze kolekcje perfum

Postanowiłam rozpocząć na blogu nowy cykl poświęcony Waszym kolekcjom perfum. Przymierzałam się do tego już od dłuższego czasu. Początkowo obawiałam się, że nikt z Was nie będzie chciał pochwalić mi się swoją kolekcją perfum. Z czasm przekonałam się jednak, że to nieprawda.

Do tego, by stworzyć cykl poświęcony Waszym kolekcjom perfum ostatecznie przekonaliście mnie na facebooku. Dlatego też dzisiaj chciałabym uroczyście zainaugurować ten cykl. Mam nadzieję, że znajdą się wśród Was osoby, które chętnie podzielą się zdjęciami i informacjami o swoich ulubionych perfumach :-) Poza tym, jak napisała Lilka w komentarzu pod postem Październik w moim telefonie, mamy naturę podglądaczy i lubimy wiedzieć, co takiego (w tym przypadku perfumy) przechowują inni ludzie w swoich domach. 

Cykl ten z jednej strony umożliwi mi lepsze poznanie Was, a z drugiej - pozwoli Wam poznać pokrewne dusze o podobnych upodobaniach zapachowych, od których dowiecie się, jakie perfumy spodobają się również i Wam :-)

Jak to sobie wyobrażam?

Przede wszystkim chciałabym, żebyście opisywali, jacy jesteście, jaką macie osobowość i jak zaczęła się Wasza perfumowa historia, wraz z wszystkimi jej blaskami i cieniami ;-) Dla ułatwienia zadania przedstawiam Wam listę przykładowych pytań pomocniczych:

  •  jakie zapachy lubicie?
  •  jakie perfumy lubicie?
  •  ilu zapachów używacie?
  •  czy zmieniacie zapachy w zależności od nastroju, pogody, pory dnia/roku, okazji?
  •  ile flakonów perfum liczy Wasza kolekcja perfum?
  •  które z nich lubicie najbardziej, a które nieco mniej i dlaczego?
  •  czy macie jakiś ulubiony/ znienawidzony składnik perfum?

Możecie również pisać o tym, skąd czerpiecie wiedzę o perfumach, czym są dla Was perfumy itp. Jednym słowem wszystko, co tylko chcecie, byleby było  na temat ;-) Wytycznych co do długości i formy tekstu - brak :-)

Prosiłabym o to, by opisy te opatrzone były zdjęciami Waszego autorstwa. Moga to być zarówno flakony perfum jak i próbki (zwłaszcza jeśli jesteście perfumomaniakami i trudnicie się wymianą próbek).

Chciałabym zaznaczyć, że nie ma dla mnie znaczenia, jakim aparatem wykonacie zdjęcia - najważniejsze, żeby były :-) Nie jest również istotne, ile macie flakonów perfum. Jeśli używacie tylko jednych (jak np. Beata Tyszkiewicz) - napiszcie mi o tym. Z chęcią przeczytam, co spowodowało, że utożsamiacie się tylko z jednymi perfumami, co takiego one w sobie mają, że nie chcecie ich zmieniać na żadne inne :-)

* Jeśli prowadzicie własny blog, napiszcie o tym - chętnie podlinkuję do niego we wpisie dotyczącym Waszej kolekcji  perfum :-) I jeszcze jedno: wszystkie kolekcje perfum możecie wysyłać na adres: kontakt olfaktoria :-)

Moja kolekcja perfum

Za chwilę pewnie ktoś z Was napisze, że to ja powinnam jako pierwsza zamieścić opis i zdjęcia swojej kolekcji perfum. Obiecuję, że to zrobię, ale jeszcze nie dziś. Dlaczego? Ponieważ na przygotowanie takiego wpisu potrzebuję trochę (a nawet więcej niż trochę) czasu, którego aktualnie mi brakuje. O zdjęciach nawet nie będę wspominać, bo znając swój perfekcjonizm (pamiętacie sprawę z layoutem?), zanim zrobię takie, które będą mi się podobać, upłynie kilka tygodni ;-)

Na dzień dzisiejszy powiem Wam tylko tyle, że posiadam kilkadziesiąt flakonów perfum. Zdjęcia kilku z nich możecie zobaczyć TUTAJ , TUTAJ i TUTAJ

Jeśli macie jeszcze jakieś swoje sugestie odnośnie tego cyklu, to piszcie - chętnie je wykorzystam :-) Czekam na Wasze komentarze w tej sprawie :-)

Buziaki,

Dorota

PS Do napisania tego artykułu zainspirowały mnie: blog Anweny i jej cykl "Moja włosowa historia" oraz Kasia i jej blog Wyznania edp/edt-holiczki :-)

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!