Legacy 1912 Titanic - perfumy rodem z Titanica

wtorek, 27 marca 2012    0   

Legacy 1912 Titanic - perfumy rodem z Titanica

Z okazji 100 rocznicy katastrofy Titanica, w sprzedaży pojawiły się perfumy dla kobiet o nazwie Legacy 1912 Titanic.

Formuła perfum Legacy 1912 Titanic została stworzona w oparciu o oryginalne olejki zapachowe wyłowione z wraku słynnego statku. Stworzył je jeden z pasażerów Titanica - Adolphe Saalfeld, który kupił bilet do USA mając nadzieję, że spełni tam swoje marzenie o posiadaniu własnej linii perfum. Saalfeld przeżył katastrofę, jednak próbki jego perfum utonęły w oceanie.

W składzie zapachowym Legacy 1912 znalazły sie m.in.: cytrusy, neroli, róża i ambra.

Perfumy można kupić na www.qvc.com

Legacy 1912 to jednak nie pierwsze perfumy inspirowane katastrofą Titanica. Gościom pierwszej klasy tego słynnego statku wręczano w prezencie powitalnym perfumy, których oryginalną recepturę przeszło 80 lat później odtworzył i wprowadził do sprzedaży Creed - jeden z najsłynniejszych i najstarszych domów perfumeryjnych na świecie. Dziesiątki butelek tego zapachu do dnia dzisiejszego znajduje się na dnie oceanu zatopionego w 1912 roku Titanica. Perfumy otrzymały nazwę Erolfa, powstałą z połączenia imion dzieci i żony Oliviera Creeda – spadkobiercy marki (syn Erwin, córka Olivia i żona Fabienne).

O zapachu Erolfa pisałam już wcześniej w artykule: zakochani są wśród nas - damskie perfumy na walentynki.

Erolfa Creed perfumy

Perfumy Creed Erolfa

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!