Ulubione zapachy Brytyjczyków - wyniki badań

wtorek, 29 listopada 2011    0   

Ulubione zapachy Brytyjczyków - wyniki badań

Brytyjski dziennik The Daily Express opublikował wyniki badań dotyczących preferencji Brytyjczyków w zakresie zapachów, jakie lubią oni czuć na kobietach i mężczyznach.

Okazało się, że mężczyźni najbardziej lubią czuć na kobietach zapach... pieczeni. Czy to normalne? Nie sądzę. Dotychczas wydawało mi się, że zapach pieczeni, mimo że przyjemny, zarezerwowany jest wyłącznie dla jedzenia. Jakoś nie przyszło mi nigdy do głowy, że ktokolwiek mógłby chcieć tak właśnie pachnieć, zwłaszcza, że nie znam ani jednej osoby (a co dopiero kobiety), która chciałaby używać zapachu pieczeni. 

Najwyraźniej jednak moja opinia jest mało reprezentatywna, skoro amerykańska firma Farginnay postanowiła stworzyć perfumy o zapachu bekonu. Dwa uniseksowe zapachy: Bacon Gold oraz Bacon Classic, które weszły w skład szumnie nazwanej Scent by the Gods kolekcji można nabyć za pośrednictwem strony internetowej fargginay.com Więcej na temat perfum Farginnay przeczytacie w artykule TOP 20 najdziwniejszych zapachów.

Perfumy Bacon Farginnay

Preferencje kobiet w zakresie ulubionych męskich zapachów okazały znacznie mniej kontrowersyjne, powiedziałabym nawet, że były były dość przewidywalne. Według badań brytyjskim kobietom najbardziej podobają się mężczyźni pachnący paliwem, farbami, tuszem drukarskim i skórą. Wynika z tego nic innego jak to, że dla przeciętnej brytyjskiej kobiety uosobieniem idealnego typu faceta pozostaje w dalszym ciagu macho, którego typowym przedstawicielem jest robotnik w ogrodniczkach. 

Źródło: express.co.uk

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!