Perfumy na Halloween

poniedziałek, 31 października 2011    0   

Perfumy na Halloween

Popularyzacja Halloween na całym świecie poskutkowała nie tylko zwiększeniem sprzedaży dyń i różnego rodzaju przebrań, ale również wysypem inspirowanych tym zwyczajem perfum.

Halloween w wydaniu Jesusa del Pozo

Jesus Del Pozo Halloween

Pisząc o perfumach na Halloween wprost nie sposób nie wspomnieć o kolekcji zapachów Jesusa del Pozo.

W olfaktorycznym portfolio hiszpańskiego projektanta mody znajduje sie kilkadziesiąt zapachów, z czego kilkanaście inispirowanych Halloween, w tym Halloween Kiss czy Sexy Kiss. Do dziś jednak najbardziej popularnym zapachem jest powstały w 1997 roku i dedykowany dla kobiety - wampa - Halloween.

Awangardowa dynia

Etat Libre d'Orange Tilda Swinton Like This

W 2010 roku pojawił się w sprzedaży zapach Etat Libre d‘ Orange o nazwie Like This, którego twarzą została znana oktorka - Tilda Swinton. Kompozycję nawiązującą do zapachu szkockiego domu aktorki w niedzielne popołudnie stworzyła dla Tildy Mathilde Bijaoui. W składzie Like This znalazła się duża dawka imbiru oraz... dyni.

Pirackie perfumy

Pirate Parfum Monaco

Pirate Parfum to włosko – francuska marka perfum powstała w 2011 roku. Jest to niewielka, stworzona na wzór rodzinnej, firma, która składa się z dyrektora artystycznego, producenta oraz grupy nosów z Grasse. Markę na tle konkurencji wyróżnia to, że 95% pieniędzy przeznacza ona na produkcję zapachów, a pozostałe 5% na marketing i reklamę.

Opakowania Pirate Parfum świetnie wpisują się w halloweenowy klimat – zwisające z nich czaszki wprost proszą się o to, by je ze sobą zabrać na imprezę.

Zapachy marki Pirate Parfum znajdziecie na http://www.pirate-parfum.co.uk/ (przy okazji zwróćcie uwagę na favicon tej strony)

Dzień Zmarłych

Lush the day of the dead

Pod koniec ubiegłego roku amerykańska marka LUSH stworzyła limitowaną edycję zapachów, wśród których znalazł się The Day of The Dead, inspirowany Świętem Zmarłych, obchodzonym w Meksyku.

Straszydło Comme des Garcons

Comme Des Garcons Pearly Monster

Japońska awangardowa marka stworzona przez projektantkę Rei Kawakubo o nazwie Comme des Garcons poszła o krok dalej i w 2006 roku stworzyła limitowaną edycję zapachu o nazwie Pearly Monster. Zapach straszy samym swoim wyglądem,  więc na Halloween nadaje się wprost idealnie.

Który z nich podoba Wam się najbardziej? A może macie jakieś swoje propozycje zapachów na Halloween?

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!