Aroma USB - pendrive o zapachu Twoich perfum

niedziela, 30 października 2011    0   

Aroma USB - pendrive o zapachu Twoich perfum

Chińska firma Debreu Ltd. wprowadziła na rynek Aroma USB - pendrive'y zawierające specjalne wkłady, które można napełniać ulubionymi perfumami.

Pomysł był tak innowacyjny, że firma zgłosiła swój produkt do Urzędu Patentowego (to by tłumaczyło, dlaczego nie mogłam znaleźć w sieci żadnego produktu o podobnym działaniu).

Aroma USB zaprojektowano w taki sposób, aby można było do nich wkładać lub wlewać wybrany zapach wielokrotnie. Jak dokładnie działa taki zapachowy pendrive? Odpowiedź znajdziecie w poniższym filmie.

Na stronie producenta Aroma USB znaleźć można kilka rodzajów pendrive'ów, w różnych wersjach kolorystycznych i o różnych kształtach. Mimo to istnieje możliwość zamówienia specjalnego, spersonalizowanego nośnika USB, z czego korzystają liczne firmy i korporacje.

Średnia cena jednego zapachowego pendrive'a waha się w granicach 20 $. W sprzedaży dostępna jest również wersja deluxe, dla wielbicieli efektownego designu - jego cena to "jedyne" 100 $.

Wersja deluxe

Aroma USB Debreu Pendrive

Pendrive o zapachu Le Male 

Aroma USB jpg le male

W 2009 firma Debrau stworzyła zapachowego pendrive‘a dla kultowych perfum JPG Le Male. Nośnik USB nie tylko wydzielał zapach słynnych perfym, ale również posiadał podobny do butelki Le Male kształt. Można go było jednak nabyć jedynie w zestawie z wodą o pojemności 75 ml lub 125 ml, w wybranych sklepach brytyjskiej sieci supermarketów Boots oraz na internetowej stronie sklepu boots.com.

 CK Free Man

Aroma USB CK Free for Men

W 2010 roku zapachowe pendrive’y zamówiono również do promocji perfum CK Free Man.

Perfumowany iPhone

Niedługo w sprzedaży ukaże się SCENTiPAD - urządzenie emitujące zapach jabłka po podłączeniu go do takich urządzeń firmy Apple jak iPad czy iPhone.

Apple Scentipad Aroma USB

Podoba mi się pomysł zapachowych pendrive'ów. Ich opakowania pozostawiają co prawda wiele do życzenia (no, może poza droższą wersją deluxe), ale chętnie przetestowałabym to urządzenie, zwłaszcza niedostepną już wersję pachnącą Le Male. 

A Wy? Co sądzicie na ten temat? Kupilibyście coś takiego?

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!