Ralph Lauren Romance - historia miłosna rodem z bajki

poniedziałek, 30 maja 2011    0   

Ralph Lauren Romance - historia miłosna rodem z bajki

Najnowsza reklama kultowych perfum Ralph Lauren Romance to typowa bajka dla dorosłych, przedstawiająca idealistyczną wizję miłości i rodziny.

Harry FremontRomance powstał w 1998 roku i do dziś jest jednym z najlepiej sprzedających się zapachów marki Ralph Lauren. Stworzył go znany w świecie perfumeryjnym nos - Harry Frémont, odpowiedzialny za sukces takich zapachów jak min.:

  • Calvin Klein CK One (1994, wspólnie z Alberto Morillas)
  • Juicy Couture Jouicy Couture (2006)
  • Lancome Miracle (2001, wspólnie z Alberto Morillas)
  • Ralph Lauren Polo Explorer (2007, wspólnie z Honorine Blanc)
  • Vera Wang Flower Princess (2008)
  • Britney Spears Radiance (2010, wspólnie z Honorine Blanc)

WSPÓŁPRACA IGNACIO FIGUERAS Z RALPH LAUREN

W najnowszym spocie kultowego Romance wystapiło argentyńskie małżeństwo Figueras - Blaquier wraz z trojgiem swych dzieci (Hilario, Aurora i Artemio). Ignacio "Nacho" Figueras należy do grona stu najlepszych graczy polo na świecie. Jest także kapitanem utytułowanej drużyny BlackWatch Polo Team sponsorowanej przez modowego giganta. Przystojny sportowiec swój "romans" z marką Ralph Lauren rozpoczął w 2000 roku, zostając modelem marki, a nieco później także twarzą linii odzieżowej Ralph Lauren Black Label. W 2007 roku mianowano go ambasadorem "świata zapachów Polo", w tym: Polo Black, Polo Blue oraz Polo Gran Reserve (zdjęcia poniżej).

Ralph Lauren Polo Black

Ralph Lauren Polo Black

Ralph Lauren Polo Blue

Ralph Lauren Polo Blue

Ralph Lauren Polo Gran Reserve

Ralph Lauren Polo Reserve

REKLAMA Ralp Lauren Romance

Firma Ralph Lauren sprzedaje nie tylko modę, ale również styl życia. Począwszy od 1974 roku, na plakatach reklamowych marki pojawiali się młodzi, bogaci i nienagannie ubrani ludzie, relaksujący się na tle przyrody. "Nie projektuję ubrań, projektuję marzenia", zwykł mawiać słynny projektant. Najnowsza reklama Romance zdaje się to potwierdzać. To typowa bajka dla dorosłych, przedstawiająca idealistyczną wizję miłości i rodziny. Na końcu brakuje tylko charakterystycznego: "i żyli długo i szczęśliwie". Może właśnie dlatego reklama po kilkunastu sekundach staje się monotonna i przewidywalna. Krótsza, półminutowa wersja z penością byłaby dużo lepsza. Mimo to reklama jest naprawdę piękna i bardzo przyjemnie się ją ogląda. Dodatkowym powodem, dla którego warto ją obejrzeć jest niesamowity głos Seal'a, który mógłby sprzedać wszystko, z papierem toaletowym włącznie.

Najbardziej w reklamie podoba mi się oczywiście Ignacio ;) Nie bez powodu magazyn Vanity Fair uznał go za jednego z najprzystojniejszych mężczyzn na świecie (obok Roberta Pattisona i Brada Pita). Niestety, o żonie sportowca nie można powiedzieć tego samego. Delfina Blaquier - Figueras jest zdecydowanie najbrzydsza z całej rodziny (1:37s).

Reżyserem spotu Romance, podobnie jak wszystkich wcześniejszych, został Bruce Weber - autor zdjęć do kampanii takich zapachów jak min.: Dior Higher Energy, CK Eternity czy Estee Lauder Beautiful.

Modele: Ignacio Nacho, Delfina Blaquier, Hilario, Aurora, Artemio

Reżyseria: Bruce Weber

Zdjęcia: Bruce Weber

Muzyka z reklamy perfum Ralph Lauren: Seal, My Romance

 

WCZEŚNIEJSZE SPOTY REKLAMOWE

W pierwszych spotach reklamowych Romance dominował motyw zakochanej pary całującej i obejmującej się na łonie natury. Dwukrotnie w kampanii wykorzystano motyw huśtawki. Koń, będący jednym z najważniejszych symboli marki Ralph Lauren pojawił się w reklamie zapachu dopiero w 2007 roku. We wszystkich wcześniejszych spotach wykorzystano ten sam utwór muzyczny, pierwotnie wykonywany przez amerykańską piosenkarkę, Carly Simons.

 Rok powstania: 1998

 Modele: Tanga Moreau & Cedric  Jimenez

 Reżyseria: Bruce Weber

 Zdjęcia: Bruce Weber

 Muzyka: Carly Simon & Ben Taylor,  My Romance

 Rok powstania: 2002

 Modele: Filippa Palmstierna - Hamilton & Thierry Pepin

 Reżyseria: Bruce Weber

 Zdjęcia: Bruce Weber

 Muzyka: Ben Taylor, My Romance

 Rok powstania: 2007

 Modele: Valentina Zalyaeva

 Reżyseria: Bruce Weber

 Zdjęcia: Bruce Weber

 Muzyka: Carly Simon & Ben Taylor,  My Romance

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!