Bejda Medical – świetna klinika medycyny estetycznej

poniedziałek, 9 listopada 2015    0    Uroda

Bejda Medical – świetna klinika medycyny estetycznej

Bejda Medical to warszawska klinika medycyny estetycznej, która idealnie uosabia dwie uwielbiane przeze mnie cechy: perfekcjonizm i profesjonalizm.

Swoją „przygodę“ z klinikami* medycyny estetycznej rozpoczęłam na początku tego roku - w momencie, kiedy podjęłam decyzję o tym, że powiększę sobie usta. Po upływie kilku miesięcy stwierdziłam, że zrobię sobie również tzw. wampirzy lifting. Słyszałam o tym zabiegu tyle dobrego, że postanowiłam sprawdzić jego skuteczność na własnej skórze.

* Na potrzeby artykułu będę się posługiwać nazwą klinika w potocznym znaczeniu tego słowa (w odniesieniu do placówek świadczących usługi z dziedziny medycyny estetycznej).

Mniej więcej w tym samym czasie skontaktowała się ze mną perfumoholiczka (a jakże!) Kasia Gołędowska. Początkowo rozmawiałyśmy o perfumach. Kasia napisała, że ogląda moje filmy na YT i wspomniała, że wskutek obejrzenia materiału na temat 5 najlepszych perfum The Different Company odkryła Sublime Balkiss. Szybko okazało się, że mamy znacznie więcej wspólnych zainteresowań. Kiedy dowiedziałam się, że Kasia jest managerką znajdującego się blisko mojego miejsca zamieszkania Centrum Dermatologii, Laseroterapii i Medycyny Estetycznej Bejda Medical, postanowiłam poznać to miejsce bliżej.

Kasia Gołędowska - manager Bejda Medical

Bejda Medical

Bejda Medical to polska firma medyczna, której główną misją i celem jest opracowywanie oraz wdrażanie innowacyjnych terapii, integrujących najnowsze technologie i odkrycia medyczne, we współpracy z polskimi oraz światowymi placówkami naukowymi. Flagowym projektem Bejda Medical jest Centrum Dermatologii, Laseroterapii i Medycyny Estetycznej Bejda Medical, które powstało 8 marca 2014 roku z inicjatywy dwóch braci: Piotra i Michała Bejda (stąd nazwa). Marzeniem braci było stworzenie bardzo nowoczesnej placówki medycznej, do której sami chcieliby przychodzić. W rezultacie powstała klinika, która oferuje najwyższy poziom usług medycznych z zakresu szeroko pojętej dermatologii, medycyny estetycznej i kosmetologii, w oparciu o najlepsze technologie laserowe i inteligentne kosmoceutyki. Przez lekarskie środowisko opiniotwórcze, Bejda Medical uznawana jest za jedną z 5 tak nowoczesnych oraz przygotowanych przyszłościowo placówek. Zaciekawiona tym faktem, postanowiłam zadać jej przedstawicielom kilka pytań.

Olfaktoria: Kim jesteście z zawodu?

Kasia Gołędowska: Piotr jest z wykształcenia prawnikiem*, Michał rzucił prawo, aby móc się poświęcić rozwojowi przedsiębiorstwa, a ja jestem historykiem sztuki. Kiedy to mówimy, ludzie nas szufladkują. A prawda jest taka, że jesteśmy trochę hybrydami, które razem potrafią zrobić wszystko.

Piotr Bejda i Michał Bejda: Jesteśmy przedsiębiorcami, ale mentalnie naukowcami i innowatorami. Naszą siłą napędową jest kreatywność. Kreujemy lepszą rzeczywistość, a w momencie, w którym ludzie zachwycają się danym wynalazkiem, my zastanawiamy się, jak on działa i czy nie da się tego zrobić lepiej.

* Czy ja już mówiłam, że bardzo lubię prawników? Tak, wiem – sto razy ;-)

Dlaczego postanowiliście stworzyć klinikę, mimo że nie jesteście lekarzami?

PB: Naszym zdaniem bardziej uzasadnione wydaje się być pytanie, dlaczego to właśnie lekarze mieliby otwierać klinikę. W polskiej mentalności wciąż panuje błędne przeświadczenie, że lekarz prowadzi klinikę, prawnik firmę prawniczą, a kucharz restaurację. W praktyce rozwiniętych gospodarek światowych wygląda to nieco inaczej. Kreowanie i prowadzenie zorganizowanej oraz wieloelementowej organizacji w danej branży jest czymś totalnie innym, niż działalność zawodowa. Zadaniem lekarza i kosmetologa jest leczyć, naszym – umożliwić i stworzyć najlepsze warunki i narzędzia w tym celu.

MB: Wybór branży medycznej na naszą działalność podyktowany był naszymi własnymi potrzebami. Powiedzmy sobie szczerze – polska służba zdrowia, czy ogólnie usługi medyczne są w opłakanym stanie. Dlatego zadaliśmy sobie pytanie, jak powinna wyglądać idealna placówka medyczna, w której chcielibyśmy leczyć siebie i swoich bliskich. Zaprojektowaliśmy ją i stworzyliśmy od podstaw. Centrum jest pełne naszych autorskich rozwiązań. Stawaliśmy się osobami, których wymagała od nas sytuacja. Byliśmy informatykami, grafikami, elektrykami, elektronikami, inżynierami, architektami, designerami wnętrz, technikami laserowymi, szkoleniowcami medycznymi, księgowymi, ekonomistami, prawnikami, PR’owcami. Lata doświadczeń nauczyły nas, że jeśli chcesz aby coś było perfekcyjne – zrób to sam.

KG: Dlatego współpracujemy tylko z wybitnymi specjalistami. Jesteśmy przyjaciółmi. Każde z nas o prowadzeniu przedsiębiorstwa myśli podobnie. Każde z nas przekracza granice swoich „obowiązków”. Uzupełniamy się, zasypujemy nowymi pomysłami, lubimy – to pozwala nam tworzyć.

Co Was wyróżnia na tle konkurencji?

PB: Nasz unikalny model kreowania i prowadzenia przedsiębiorstw. Idea, która stoi za marką. Jesteśmy profesjonalistami i perfekcjonistami, nie tolerujemy nawet najmniejszych fuszerek.Interesuje nas poziom światowy, ale na naszych warunkach. Polska nie do końca jest jeszcze gotowa na naszą wizję, ale staramy się to powoli zmieniać. Na razie jesteśmy niszowi i to nam odpowiada. Od popularności są sieciówki. Nasi pacjenci bywają za to całkiem egzotyczni. Słyszeli o nas już w Hong Kongu i Dubaju. Postawiliśmy na najlepszy sprzęt kosztem jego popularności. Twórcami naszych laserów są niemeccy inżynierowie, tworzący perfekcyjne futurystyczne narzędzia medyczne na najbardziej zaawansowanych i sprawdzonych podzespołach. Nazwa Aclepion niewielu osobom spoza branży coś mówi, ale Carl Zeiss, czyli zastosowana optyka, to marka znana większości posiadaczy okularów. Asclepion jako pierwszy wprowadził żółty laser naczyniowy w dermatologii, my jako pierwsi wprowadziliśmy go do Polski. Jesteśmy także znani z zabiegów usuwania tatuaży laserem rubionwym, których w Polsce jest zaledwie kilka, jednak tylko u nas występuje w bardzo specyficznej konfiguracji.

Bejda Medical - laser żółty

Bejda Medical - laser rubinowy

MB: Nasze hasło i jednocześnie idea to retusz. Oznacza to, że nie chcemy zmieniać natury, ale naprawiać jej niedociągnięcia. Pacjentów leczymy kompleksowo, opierając się na czterech filarach: kuracja, rekonstrukcja, optymalizacja, pielęgnacja. Kuracja to nic innego jak leczenie. Jest to pierwszy i naważniejszy filar, związany z ratowaniem zdrowia pacjenta. Pomagamy naprawdę trudnym przypadkom, odsyłanym od lekarza do lekarza przez wiele lat.

PB: Rekonstrukcja to zabiegi polegające na przywróceniu stanu naturalnego, np. po przebytych chorobach lub wypadkach. Filar ten ma najczęściej wskazania lecznicze. Znajdują się tu blizny, rozstępy, wszelkie zmiany dermatologiczne, zmiany naczyniowe, zmiany barwnikowe, także tatuaże i makijaż permanentny, przedwczesne zmarszczki i bruzdy i inne. Optymalizacja zawiera w sobie wszystkie procedury poprawiające harmonię estetyczną, czyli wszelkie korekty modelujące twarz (np. usta, policzki) oraz ciało – toksyna botulinowa, kwas hialuronowy, fale radiowe i akustyczne, fotoodmładzanie laserowe, epilacja laserowa, chirurgia plastyczna.

MB: Większych i bardziej inwazyjnych zabiegów, takich jak powiększanie piersi, korekty brzucha itp. nie wykonujemy na miejscu. W takich przypadkach pacjentów kierujemy do placówki, z którą mamy podpisaną umowę, np: do Szpitala Uniwersytetu Medycznego w Łodzi im. Barlickiego. Taki pacjent jest konsultowany u nas przez profesora Bogusława Antoszewskiego i po wstępnej konsultacji oraz spełnieniu określonych warunków medycznych przyjęty na oddział chirurgii plastycznej, którego profesor jest kierownikem.

PB: Ostatnim filarem jest pielęgnacja, czyli jak pozostać zdrowym, zadbanym, atrakcyjnym i w harmonii z samym sobą. Znajdują się tutaj konsultacje kosmetologiczne, nieinwazyje zabiegi pielęgnujące i wspomagające leczenie oraz domowa pielęgnacja codzienna. Tak naprawdę to nasze kosmetolożki są przewodnikami i pierwszym kontaktem dla, często zagubionego w natłoku informacji o możliwościach medycyny, pacjenta

KG: Boli nas fakt, iż wiele placówek nosi miano "klinik", a ich rażące zaniedbania narażają pacjentów na utratę zdrowia. My działamy inaczej. Chcielibyśmy podnosić standardy i zmieniać opinię Polaków o dermatologii, laseroterapii, medycynie estetycznej czy kosmetologii.

Skąd Wasze zainteresowanie medycyną estetyczną?

PB i MB: Laseroterapia jest najszybciej rozwijającą się nauką medyczną, a najbardziej spektakularne efekty przynosi w medycynie estetycznej. W przyszłości lekarze nie będą martwić się jedynie o ratowanie życia i leczenie, ale również o poprawianie jakości życia i komfort psychiczny pacjenta. Bejda Medical jest placówką flagową i wzorcową, ale to nie jedyna nasza działalność. Nasze pozostałe projekty oscylują wokół tanich i powszechnie dostępnych abonamentów medycznych, placówek badawczo – naukowych, zajmujących się innowacjami medycznymi i biotechnologicznymi (w tym tych wspomagających terapie nowotworowe) oraz nowatorskiego podejścia do licznych problemów, przed którymi stają pacjenci po opuszczeniu szpitali. Oprócz tego prowadzimy także kilka innych projektów niemedycznych.

Jakie są Wasze plany na przyszłość?

PB i MB: Planujemy stworzyć duży kompleks medyczny, w którym, mówiąc kolokwialnie, pacjent będzie mógł zrobić sobie każdy zabieg chirurgiczny, wiedząc, że zajmiemy się jednocześnie jego zdrowiem, a także stanem psychicznym oraz wyglądem przed i po.

KG: Chodzi tu o to, żeby pacjent takiej placówki po wykonaniu operacji miał prawie niewidoczną bliznę (lekarz będzie brał pod uwagę estetyczny aspekt zabiegu), którą w późniejszym czasie da się bezproblemowo usunąć. Wielu lekarzy, szczególnie tych pracujących na NFZ, w ogóle nie dba o kondycję pacjenta po operacji. W placówkach publicznych chodzi głównie o życie. My uważamy, że poza ratowaniem życia warto zadbać również o to, by zminimalizować brzydkie aspekty wizualne zabiegów. Powinniśmy patrzeć na pacjenta jako człowieka, a nie numerek w kolejce i statystykach NFZ.

PB i MB: Oprócz tego, zamierzamy rozszerzać ofertę samej medycyny estetycznej - mamy kilka pomysłów.

Założyciele Bejda Medical: Piotr Bejda i Michał Bejda


Pierwsza wizyta w Bejda Medical

Bejda Medical mieści się na Woli, przy ul. Sokołowskiej 9 (lokal U28). Jako osoba obdarzona wybitnymi umiejętnościami w zakresie poruszania się w przestrzeni miejskiej, wybierając się tam pierwszy raz postanowiłam zamówić taksówkę*. Trasa okazała się być bardzo krótka i po upływie kilku minut byłam na miejscu.

* Przypominam, że najlepsze taksówki w Warszawie to Elle.

Co ciekawe, do kliniki nie można wejść od ulicy. Placówka znajduje się trochę na uboczu, w przejściu między dwoma budynkami nowowybudowanego osiedla (kto mnie śledzi na Snapchacie, ten z pewnością o tym wie @olfaktoria). Daje to bowiem poczucie intymności, ważne dla pacjentów wykonujących zabiegi, po których niekoniecznie chce się od razu pokazywać całemu światu. Spodobały mi się również osłonięte z zewnątrz okna, eliminujące ciekawskie spojrzenia przechodniów. Bardzo lubię takie kameralne miejsca. Podobne wrażenie intymności można odnieść w perfumerii Mon Credo i mojej ulubionej siłowni RiverView w hotelu InterContinental.

Bejda Medical - wejście

Wygląd Bejda Medical

Każdy, kto mnie zna ten wie, jak wielką wagę przywiązuję do wyglądu miejsc, w których bywam. Po wejściu do Bejda Medical, moją uwagę przykuły 4 rzeczy:

  1. Czystość
  2. Zapach
  3. Wystrój
  4. Niebieski kolor

1. Czystość

We wszystkich pomieszczeniach kliniki panował ład i porządek.

Bejda Medical - wnętrze

Bejda Medical - biuro

Bejda Medical - gabinet

2. Zapach

Kasia Gołędowska, jak na prawdziwą perfumoholiczkę przystało, swojej pasji oddaje się również w pracy. To właśnie dzięki niej w klinice unosi się bardzo ładny, delikatny zapach. W zależności od pory roku poczujecie tu woń świeżego prania, tropików rodem z Bali lub kwiaciarni.

Bejda Medical - świeca zapachowa

3. Wystrój

Wnętrze kliniki zostało zaprojektowane przez braci Bejda od podstaw. Urządzono je w stylu nawiązującym do projektów słynnej architekt Zahy Hadid. Nic tu nie jest przypadkowe. 

Bejda Medical - wnętrze

Bejda Medical - lampa

Gabinet nr 3 - miejsce, w którym bywam najczęściej.

Bejda Medical - gabinet

Poczekalnia - jedno z moich ulubionych miejsc (poza gabinetem zabiegowym, w którym to poddaję się zabiegom upiększającym), w którym często przesiaduję, piję kawę i rozmawiam z personelem. Nie tylko na temat zabiegów ;-)

Bejda Medical - poczekalnia

W Bejda Medical można kupić również kosmetyki marek DermoMedica i Dermalogica. Korzystając z okazji przypominam, że będąc na miejscu, możecie skorzystać z 15% rabatu na zakup kosmetyków Dermalogica (polecam zwłaszcza maskę Age Smart MultiVitamin Power Recovery Masque). Wystarczy, że podacie hasło: Olfaktoria. Promocja trwa do końca grudnia.

Bejda Medical - kosmetyki Dermalogica

Futurystyczne kształty rodem z filmu Star Trek sprawiają, że czujemy się tu jak w nowoczesnym statku kosmicznym. Wszystko to świetnie współgra ze sloganem reklamowym kliniki, jakim jest „retusz przyszłości“.

Bejda Medical - wnętrze

4. Niebieski kolor

Wnętrze kliniki zostało utrzymane w biało-turkusowej kolorystyce nawiązującej do logo Bejda Medical. Uwiodła mnie tutejsza dbałość o detale. Począwszy od podświetlanych chodów, poprzez poduszki, a skończywszy na szklankach i pojemnikach na świeczki – wszystko idealnie do siebie pasuje. Turkusowe są tu nawet serwetki dodawane do filiżanek z kawą. Słowem – perfekcjonizm w czystej postaci*. Kiedy to zauważyłam, uśmiechnęłam się do siebie w myślach i powiedziałam: oto idealne miejsce dla mnie. Pamiętam, że byłam pod tak wielkim wrażeniem, że od razu poinformowałam o tym właścicieli.

* Ostatni raz podobne wrażenie odniosłam podczas swojej pierwszej wizyty w klinice dla zwierząt Medicavet, która uratowała życie mojego kota rasy ragdoll – Lorda.


Estetyczne, funkcjonalne, czyste i dopracowane w każdym szczególe wnętrze to jednak nie wszystko. Nauczona doświadczeniem, z którego wynika, że za piękną fasadą często kryje się brak profesjonalizmu, nie nastawiałam się na nic szczególnego. Czas pokazał, że całkiem niesłusznie.

Na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy odwiedziłam Bejda Medical kilkanaście razy. Poddałam się w tej klinice wielu zabiegom, począwszy od powiększania ust, poprzez fale radiowe i nawilżanie, a skończywszy na wampirzym liftingu. Część zabiegów wciąż jeszcze przede mną. Na własnej skórze przekonałam się o tym, że w przypadku tej konkretnej placówki wygląd idzie w parze z profesjonalizmem, na puncie którego mam obsesję, a który bardzo doceniam, ponieważ w Polsce stanowi prawdziwą rzadkość.

Katarzyna Jaworska - Bejda Medical

Bejda Medical - zabieg

Podczas wizyty w Bejda Medical otrzymuje się rzetelną wiedzę i pomoc, a zabiegi wykonywane są najnowocześniejszym sprzętem przez wykwalifikowaną kadrę. Podoba mi się tutejsze indywidualne podejście do pacjenta. Wszyscy pracownicy kliniki ściśle ze sobą współpracują, układając spersonalizowane plany leczenia. Mój ułożyła kosmetolog Katarzyna Jaworska (polecam!). Wspominałam Wam o tym we wpisie na temat 5 najlepszych zabiegów kosmetycznych, które warto wykonać jesienią.

Bejda Medical: Dorota Goldmann i Katarzyna Jaworska

Personel pracujący w Bejda Medical jest nie tylko uprzejmy i pomocny (odpowiada na moim blogu na pytania zadawane przez Was w komentarzach), ale również bardzo kompetentny. Dlatego tak chętnie korzystam z pomocy specjalistów tej kliniki przy tworzeniu artykułów na blog. Bez nich nigdy nie mogłyby powstać takie teksty jak: 10 cech dobrej liniki medycyny estetycznej czy Fakty i mity na temat powiększania ust.

Bejda Medical & DermoMedica & Olfaktoria

Wszystko to razem sprawia, że mogę z czystym sumieniem polecić Wam to miejsce. Więcej zdjęć i informacji na temat Bejda Medical znajdziecie na stronie www.bejda.pl i Instagramie @bejdamedical. Zachęcam Was również do polubienia fanpejdża kliniki, na którym regularnie zamieszczane są informacje o promocjach. Aktualnie obowiązuje zniżka -30% na kwas hialuronowy. Jeśli zatem przymierzacie się do zabiegu powiększania ust i zdecydujecie się na to, by wykonać go w tej właśnie placówce, to teraz za 0,5ml zapłacicie tylko 560 zł (zamiast 800 zł) :)

Przypominam również o ofercie specjalnej, którą przygotowałam dla Was wspólnie z Bejda Medical, a mianowicie: jeśli przyjdziecie do kliniki wraz z osobą towarzyszącą na dowolny zabieg kosmetologiczny, obie/oboje otrzymacie 15% zniżki.

Bejda Medical - event DermoMedica

Jak Wam się podoba Bejda Medical? Znacie/lubicie jakąś klinikę medycyny estetycznej w Warszawie? Jaka jest Wasza ulubiona klinika medycyny estetycznej i dlaczego? Dajcie znać w komentarzach!

  • Twoja ocena:
  • 2.8 (52 głosy)
Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!