Konta na Instagramie, które warto śledzić

poniedziałek, 6 kwietnia 2015    0    Perfumy

Konta na Instagramie, które warto śledzić

Najciekawsze i najbardziej inspirujące konta na Instagramie poświęcone perfumom, które warto śledzić.

Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię Instagram. To dla mnie niesamowite źródło inspiracji i wiedzy zarazem. To właśnie za pomocą tego narzędzia dowiedziałam się m.in. tego, jakiego olejku do kąpieli używa Dawid Woliński i jakie są ulubione perfumy polskich blogerek.

Muszę jednak przyznać, że na początku nie byłam przekonana do Instagrama. Wydawał mi się dziecinny. Podejrzewam, że gdyby nie to, że prowadzę blog, nigdy nie założyłabym sobie konta w tym serwisie. Na szczęście stało się inaczej. Dziś nie wyobrażam sobie dnia bez wizyty na Instagramie czy zamieszczenia na nim choćby jednego zdjęcia.

Swój profil @olfaktoriapl aktualizuję bardzo często, publikując średnio kilka zdjęć dziennie. W związku z tym, że jest to konto lifestylowe, pojawiają się na nim bardzo różne zdjęcia, począwszy od selfie, poprzez jedzenie, restauracje, zakupy, koty, kosmetyki, a skończywszy na perfumach. Tych ostatnich pojawia się ostatnio dosyć dużo. To efekt moich codziennych ćwiczeń, mających na celu rozwinięcie umiejętności fotograficznych (wspominałam o tym w filmie na YouTube z ulubieńcami marca).

Choć moje konto to istny misz-masz, sama lubię obserwować profile monotematyczne. Codziennie poszukuję na Instagramie ciekawych kont związanych z zapachami, na których pojawiają się dobre jakościowo zdjęcia perfum. Niestety - do tej pory udało mi się znaleźć tylko kilka godnych uwagi. Najbardziej lubię:

@monsieurguerlain

Znany zagraniczny bloger – Monsieur Guerlain, aktywnie działa również na Instagramie. Jego konto to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat historii marki Guerlain, jej twórców, perfum, składników i nowości zapachowych wprowadzanych na rynek. Co ciekawe, to konto nie tylko do oglądania, ale również czytania. Niemal każde zamieszczane tutaj zdjęcie posiada bowiem długi opis, co stanowi na Instagramie prawdziwą rzadkość.

Konta na Instagramie, które warto śledzić - Monsieur Guerlain

@eaudefragrance 

Instagramowy blog prowadzony przez faceta i kierowany głównie do mężczyzn. Autor publikuje tu nie tylko autorskie zdjęcia perfum, ale również ich recenzje.

Konta na Instagramie, które warto śledzić - eaudefragrance

@Ex.scent 

Moje ostatnie odkrycie to konto włoskiego artysty, a zarazem perfumoholika, który tworzy świetne grafiki i filmiki, idealnie oddające ducha zapachów niszowych takich marek jak np. jak D.S. Durga, Kilian czy Diptyque. Zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia i nie mogę się doczekać kolejnych. Koniecznie obejrzyjcie jego prace i dajcie mi znać, co o nich sądzicie!

Konta na Instagramie, które warto śledzić - Ex.scent


Poza kontami osób prywatnych warto zwrócić również uwagę na:

@marcjacobsfragrances 

Konto poświęcone wyłącznie zapachom marki Marc Jacobs. Znajdziemy tu mnóstwo zdjęć kultowych perfum tej marki, takich jak Marc Jacobs Daisy, Marc Jacobs Daisy Dream czy Marc Jacobs Dot. Niektóre są naprawdę piękne!

Konta na Instagramie, które warto śledzić - marcjacobsfragrances

@guerlain  

Jak na firmę specjalizującą się w produkcji perfum przystało, na profilu Guerlain znajdziemy mnóstwo zdjęć i informacji na temat perfum tej marki. Nowości, filmy reklamowe, ciekawe grafiki, informacje o twórcach, szczegółach powstawania perfum i wiele, wiele innych.

Konta na Instagramie, które warto śledzić - guerlain

Na dzisiaj to wszystko. Jeśli znajdę jakąś nową perełkę, dam Wam znać. 

Lubicie Instagram? Posiadacie konto na tym portalu? Może znacie jeszcze jakieś inne, godne polecenia konta na Instagramie poświęcone perfumom? Jeśli tak-dajcie znać. Pamiętajcie tylko, by nie wlejać linków - Disqus odsyła bowiem wszystkie komentarze z adresem URL do moderacji.

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!