Co zrobić z nieudanym prezentem w postaci perfum?

poniedziałek, 29 grudnia 2014    0    Perfumy

Co zrobić z nieudanym prezentem w postaci perfum?

Stało się. Wręczono Ci perfumy, których nie znosisz. Co możesz z nimi zrobić? 

Istnieje co najmniej kilka sposobów na wykorzystanie nieudanych prezentów zapachowych. 

Co zrobić z nieudanym prezentem w postaci perfum?

1. Wyrzucić

Raczej rzadko praktykowane, ale jednak prawdopodobne, zwłaszcza jeśli zapach budzi w nas wstręt. Ogólnie jednak nie polecam tego rozwiązania.

2. Oddać znajomym lub rodzinie

Jeśli jesteśmy zwolennikami tzw. prezentów przechodnich, a do tego jesteśmy złośliwi, zawsze możemy oddać nieudany prezent zapachowy jakiejś mało lubianej osobie lub wrednej teściowej. Jeśli jej się nie spodoba – super – przynajmniej będzie wiedziała, co to znaczy szorstka, męska... miłość ;-) Gorzej, jeśli perfumy przypadną jej do gustu ;-)

3. Sprzedać

Na Allegro lub jakimś innym portalu aukcyjnym. Czyli dokładnie to, co robi większość nieszczęśników, którzy otrzymują jakiś nieudany prezent świąteczny. Pierwsze oferty pojawiają się już w dniu Wigilii, także wszelkim osobom chcącym skorzystać z okazji radzę zaglądać tam na bieżąco. Można trafić na prawdziwe perełki.

4. Schować do szuflady

Czynność motywowana obawą przed tym, że nasz wspaniały darczyńca odkryje, że prezent zniknął. W rezultacie perfumy leżą w szafce, z czasem ulegając przeterminowaniu.

5. Ozdobić wnętrze

Sposób praktykowany w krajach azjatyckich, ze szczególnym uwzględnieniem Japonii. W kraju tym nie wypada bowiem intensywnie pachnieć. Dlatego Panie kupują swoje ulubione perfumy Chanel No.5 głównie po to, by... na nie popatrzeć.

W polskiej wersji może to być po prostu postawienie perfum w widocznym miejscu – tak, żeby każdy widział i mógł nam zazdrościć (o ile oczywiście jest czego). 

6. Przerobić na wazon lub dyfuzor zapachowy

Może na naszej skórze zapach się nie sprawdza, ale w pomieszczeniu nam zupełnie nie przeszkadza? W takim przypadku lepiej wypsikać/wylać zawartość, a flakon przerobić na wazon lub dyfuzor zapachowy.

7. Wykorzystać w inny sposób

Bo kto powiedział, że perfumy służą tylko do nadawania zapachu naszemu ciału? Można je jeszcze wykorzystać jako*:

  • odświeżacz do toalety

„Dostałam kiedyś od sąsiadki perfumy Boucheron. Nie znoszę tego zapachu, więc użyłam go jako odświeżacza do toalety. Oczywiście sąsiadka nigdy się o tym nie dowiedziała.”

  • spray na komary i mole

„Kilka lat temu dostałam Opium i niestety musiałam go zużyć jako spray na komary i mole. Nawet jako odświeżacz do toalety się nie nadawał.”

  • odświeżacz powietrza

„Mój tata otrzymał kiedyś perfumy Cerruti 1881 i używał ich czasami jako odświeżacz powietrza w samochodzie dostawczym, w którym wozi różne śmierdzielstwa.”

* Wszystkie cytaty pochodzą z forum wizaz.pl

Możliwości alternatywnego zastosowania perfum jest oczywiście znacznie więcej. 

Otrzymaliście kiedyś nieudany prezent w formie perfum? Co z nim wówczas zrobiliście? Może macie jakiś własny sposób na alternatywne wykorzystanie takich zapachów?

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!