10 faktów na temat Juicy Couture

niedziela, 26 października 2014    0    Perfumy

10 faktów na temat Juicy Couture

Juicy Couture zasłynęła z kolorowych, welurowych dresów. To właśnie one zapewniły tej amerykańskiej marce jeden z największych i najciekawszych komercyjnych sukcesów w dziejach mody.

Gdyby stworzyć mapę marek modowych, to po jednej jej stronie znalazłby się poważny i stonowany Louis Vuitton, a po drugiej - kolorowa i rockandrollowa Juicy Couture. Choć rzeczy sygnowane logo tej marki balansują na granicy dobrego smaku, zyskały grono wielbicielek na całym świecie. Jak do tego doszło?

10 faktów na temat Juicy Couture

  1. Powstanie marki Juicy Couture
  2. Dresy Juicy Couture
  3. Gwiazdy i Juicy Couture
  4. Logo Juicy Couture
  5. Asortyment marki Juicy Couture
  6. Pierwsze perfumy Juicy Couture
  7. Twórcy perfum Juicy Couture
  8. Perfumy marki Juicy Couture w Polsce
  9. Sprzedaż marki Juicy Couture
  10. Książka The Glitter Plan

1. Powstanie marki Juicy Couture

Marka Juicy Couture powstała w 1996 roku w USA, w Kalifornii. Założyły ją: Gela Nesh-Taylor (żona Johna Taylora z zespołu Duran Duran) i Pamela Skaist-Levy. Kobiety poznały się na początku lat 90., podczas pracy w La Boutique Diane Merrick. Wspólne zainteresowania i pasja do mody sprawiły, że kobiety szybko się zaprzyjaźniły. W 1995 roku stworzyły własną markę odzieżową o nazwie Juicy Couture. Rozpoczęły od produkcji designerkich t-shirtów, które sprzedawały w okolicy. Wówczas jeszcze nikt nie przypuszczał, że marka, w której powstanie zaiwestowały jedynie 200 $, w ciągu kilku lat urośnie do rangi imperium ze sklepami i punktami sprzedaży na całym świecie.

Założycielki marki Juicy Couture: Gela Nesh-Taylor i Pamela Skaist-Levy

2. Dresy Juicy Couture

Prawdziwy przełom w rozwoju marki nastąpił w 2001 roku, kiedy do asortymentu Juicy Couture włączono welurowe dresy, które dokonały rewolucji, jaka w modzie nie zdarzyła się od czasów Coco Chanel. Intensywne kolory w połączeniu z miękkim materiałem sprawiły, że zarezerwowane dotychczas dla sal gimnastycznych dresy zaczęto nosić na ulicy. Z czasem stały sie one flagowym produktem marki. Dziś można je podziwiać w największym londyńskim Victoria and Albert Museum.

Różowe dresy Juisy Couture - eksponat w Victoria and Albert Museum.

3. Gwiazdy i Juicy Couture

Ogromną rolę w popularyzacji Juicy Couture odegrały gwiazdy, którym Pam i Gela wysyłały tysiące swoich ubrań. Gdy w prasie opublikowano zdjęcie Madonny w dresach z napisem Madge (angielski skrót od “your majesty”, jak nazywano Madonnę za czasów jej życia w Anglii), popularność marki drastycznie wzrosła. Ubrania z logo JC zaczęły nosić również inne hollywodzkie gwiazdy, m.in.: Mariah Carey, Gwyneth Paltrow, Sarah Jessica Parker, Jennifer Lopez, Paris Hilton, Nicole Richie, Jennifer Aniston i Cameron Diaz i wiele, wiele innych.

Gwiazdy w dresach Juicy Couture: Nicole Richie, Kim Kardashian i Paris Hilton

Dresy z monogramami pojawiały się nawet na ślubach gwiazd, np. Britney Spears z Kevinem Federlinem czy Kim Kardashian z Krisem Humphrisem. “Wystąpiły” również w przedślubnym spotkaniu prasowym (czego to ludzie nie wymyślą!) z udziałem Tori Spelling i Charlie'go Shanian.

Dresy Juicy Couture na ślubach gwiazd: Britney Spears i Kim Kardashian

Dresy Juicy Couture - Tori Spelling

Różowe dresy Juicy Couture pojawiły się również w filmach: Wredne dziewczyny czy Bling Ring

Dresy Juicy Couture w filmie Wredne dziewczyny

Dresy Juicy Couture w filmie Bling Ring

4. Logo Juicy Couture

Logo marki Juicy Couture tworzą: korona oraz dwa siedzące na tylnych łapach terriery, trzymające w łapach tarczę z trzema sercami i napisem: Love P & G (od imion założycielek marki: Pat i Gela). 

Logo marki Juicy Couture

Pieski z logo cieszyły się tak dużą sympatią klientek marki, że z czasem doczekały się własnej kolekcji ubrań, akcesoriów (szczotki, miseczki, zabawki) a nawet… perfum (Juicy Couture Juicy Crittoure).

Ubranka marki Juicy Couture dla psów

Juicy Couture Juicy Crittoure - perfumy Juicy Couture dla psów

5. Asortyment Juicy Couture

Początkowo asortyment Juicy Couture składał się wyłącznie z ubrań. Z czasem poszerzono go o biżuterię, obuwie, torby, gadżety, akcesoria, kostiumy kąpielowe oraz perfumy.

Reklama Juicy Couture

Reklama Juicy Couture

Nad kampaniami reklamowymi Juicy Couture pracowali najlepsi specjaliści z fotografem Tim’em Walker’em i polską modelką Kasią Struss na czele.

Kasia Struss w kampanii reklamowej Juicy Couture

W okresie największej świetności Juicy Couture, ubrania marki kupowali dosłownie wszyscy - od nastolatek po starsze panie.

Reklama Juicy Couture

6. Perfumy Juicy Couture

Pierwsze (i najsłynniejsze) perfumy marki o nazwie Juicy Couture powstały w 2006 roku. Dziś w portfolio marki znajduje się kilkanaście różnych zapachów, w tym jeden męski: Dirty English for Men (swoją drogą bardzo ciekawy – jeśli jeszcze go nie znacie, polecam przetestować!). 

Reklama perfum Juicy Couture

Moje ulubione perfumy Juicy Couture to Viva La Juicy La Fleur z 2012 roku. Po raz pierwszy zwróciłam na nie uwagę będąc w perfumerii Douglas. Kiedy zobaczyłam, że kupuje je Marina, podeszłam do półki z nowościami i... to była miłość od pierwszego powąchania ;-) 

Reklama perfum Juicy Couture Viva La Juicy La Fleur

7. Twórcy perfum Juicy Couture

Perfumy Juicy Couture powstają we współpracy ze światowej sławy nosami, m.in.: Rodrigo Flores-RouxHonorine Blanc i Harry Fremont,. Niemal wszystkie z nich posiadają bradzo podobne, szklane flakony zwieńczone kryształowym korkiem, nawiązującym stylistyką do czasów wiktoriańskich.

Flakony perfum Juicy Couture

8. Perfumy Juicy Couture w Polsce

Prawa do perfum Juicy Couture posiada koncern Elizabeth Arden. W Polsce perfumy tej marki sprzedaje na wyłączność perfumeria Douglas. Oficjalnym dystrybutorem perfum w Polsce jest firma Siroscan.

9. Sprzedaż marki Juicy Couture

W roku 2003 Juicy Couture została sprzedana Fifth & Pacific Inc. (dzisiejsza Kate Spade & Co) za kwotę prawie 53 mln $, czyniąc z ich założycielek milionerki. W 2013 roku przejął ją koncern Authentic Brands Group. Decyzją spółki zamknięto wszystkie firmowe sklepy marki. Dziś produkty sygnowane logo Juicy Couture kupić można jedynie w sieci domów towarowych Kohl’s.

10. Książka The Glitter Plan

W tym roku na rynku ukazała się książka założycielek Juicy Couture - The Glitter Plan, w której opisują one historię powstania marki i po raz pierwszy zdradzają, skąd wzięła się jej nazwa. Informują również o stworzeniu nowej marki o nazwie Pam & Gela, kierowanej do osób uprawiających sporty. Czy odniesie ona sukces podobny do Juicy Couture? Na odpowiedź na to pytanie trzeba będzie trochę poczekać.

Książka The Glitter Plan autorstwa Geli Nesh-Taylor i Pameli Skaist-Levy


1. Słyszeliście wcześniej o marce Juicy Couture? Może używaliście kiedyś perfum tej marki?

2. I z trochę innej beczki: myślałyście kiedyś o tym, żeby wspólnie z Waszą przyajciółką stworzyć jakiś biznes?

Dajcie znać w komentarzach!

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!