Panama 1924 Millésimé - perfumy dla eleganckich mężczyzn

środa, 12 marca 2014    0    Perfumy

Panama 1924 Millésimé - perfumy dla eleganckich mężczyzn

Panama 1924 Millesimé to niszowe perfumy dla eleganckich mężczyzn, dostępne na wyłączność w perfumerii Mon Credo.

Założyciel marki - Don Antonio Boellis - w 1924 roku otworzył salon fryzjerski dla mężczyzn, mieszczący się w jednej z najbardziej eleganckich ulic Neapolu. 

W 1960 roku Peppino Boellis przejął schedę po ojcu kontynuując rodzinny biznes. To za jego czasów salon nabrał świetności. Poprawiła się jakość świadczonych usług, w wyniku czego stał się on rodzajem ekskluzywnego klubu. Miejsce zasłynęło również z wprowadzenia nowej techniki modelowania włosów bez użycia powszechnie wówczas używanej brelantyny.

W latach 80. tych synowie Peppino - Antonio i Michele Boellis - postanowili stworzyć linię kosmetyków i perfum pod nazwą Panama 1924, która w 2005 roku, podczas Cosmoprof - jednych z najważniejszych targów kosmetycznych na świecie - została uznana za jedną z 6 najlepszych włoskich marek perfum na świecie.

Panama 1924 Millésimé 

W 2010 roku do portfolio Panama 1924 dołączył zapach Millésimé. Stworzony przez duet Michele Boellis i Maurizio Cerizza, z założenia oddawać miał hołd klasycznej, męskiej elegancji. Czy tak się stało?

Tuż po aplikacji zapachu na skórę wyczuć można przede wszystkim orzeźwiające cytrusy. To kolońskie otwarcie nie trwa jednak zbyt długo. Klasyczny, cytrusowy początek dość szybko ustępuje bowiem głębszym i cieplejszym nutom przyprawowym, na który składają się: szafran, kardamon, kolendra i cynamon. Sprawiają one, że zapach nabiera pazura, a przy tym staje się cieplejszy i głębszy. Bardziej złożony i różnorodny. Na tym etapie bardzo przypomina mi zamsz ;-) Powoli zapach ulega zmianie. Aromatyczne serce daje o sobie znać przez około dwie godziny, powoli ustępując drzewnej bazie. Pod koniec czuję już tylko… mokrą ziemię.

Panama 1924 Millésimé na skórze utrzymuje się około 3-4 godzin. Jest to zapach bardzo bliskoskórny. Dlatego osoby wymagające, aby ich perfumy pozostawiały za sobą tzw. ogon będą z tego powodu niepocieszone. Z drugiej strony - to nie jest zapach dla młodzieńca, chcącego wzbudzać pożądanie u kobiet lub zachwyty przechodniów. To perfumy dla dojrzałych i eleganckich mężczyzn, gustujących w kompozycjach przewrotnych i nieoczywistych, jak Cartier Déclaration czy Hermès Voyage d'Hermès. Idealne do pracy (do koszuli w sam raz!) lub/i na wyjątkowe okazje.

Polecam - naprawdę warto się z nim zapoznać.


Nuty zapachowe:

Nuty głowy: szafran, cytryna amalfi, herbata, rabarbar i rum

Nuty serca: jaśmin, kardamon, kolendra i cynamon; 

Nuty bazy: wetyweria, piżmo, cedr virginia i ambrette (piżmo ambrowe).

Znacie markę Panama 1924? Może macie jakieś swoje typy perfum dla eleganckich i dojrzałych mężczyzn?

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!