Najgorsze perfumy - ranking

niedziela, 23 lutego 2014    0    Perfumy

Najgorsze perfumy - ranking

Jakie perfumy pachną najgorzej ze wszystkich?

Jakie są najgorsze perfumy, jakie mieliście okazję do tej pory poznać/wąchać?

Jednym z najgorszych zapachów, jakie miałam do tej pory możliwość poznać był Thierry Mugler Alien. Wiem, że jest mnóstwo osób, które kochają ten zapach i nie twierdzę, że jest to zła kompozycja, wręcz przeciwnie. Na mnie Alien działa jednak odpychająco. Wyzwala we mnie agresję i momentalnie dostaję od niego bólu głowy. 

Drugim takim zapachem jest Dior Hypnotic Poison. To bardzo ciekawe, zważywszy na fakt, że to najlepiej sprzedająca się trucizna Diora na świcie, co oznacza, że wielu kobietom się bardzo podoba.

Za brzydkie uważam również perfumy: 

  • Norma Kamali Incense
  • oraz większość perfum marki Bond No.9 

Najgorsze perfumy - Thierry Mugler Alien  Ranking najgorszych perfum-Dior Hypnotic Poison Najgorsze perfumy - Norma Kamali Incense


Aktualizacja: 31.03.2014

Ranking najgorszych perfum

Jakiś czas temu prosiłam Was o to, byśmy wspólnie stworzyli ranking najgorszych perfum. Takich, podczas wąchania których od razu nas odrzuca i momentalnie stwierdzamy, że są ohydne. Dzisiaj przedstawiam listę 10 najgorszych zapachów, jakie zebrały największą liczbę Waszych głosów. 

Najgorsze perfumy to:

1. Chanel No. 5

Mówi się, że do kultowej piątki trzeba dojrzeć. Ale jak to możliwe, że najlepiej sprzedające się perfumy na świecie są jednocześnie najbardziej znienawidzone? Mam na ten temat pewną hipotezę. Perfumy Chanel No. 5 są bardzo często kupowane w prezencie, zwłaszcza osobom, których gust zapachowy nie jest nam dobrze znany. Kiedy więc chcemy podarować coś ekskluzywnego, zazwyczaj decydujemy się na Chanel. Dlaczego? Bowiem w najgorszym wypadku - gdy prezent nie przypadnie obdarowywanej osobie do gustu - nikt nie będzie mógł o nas powiedzieć, że jesteśmy skąpi lub nie znamy się na perfumach ;-)

Ranking najgorszych perfum-Chanel No. 5

2. Thierry Mugler Angel

Thierry Mugler to marka słynąca z produkcji perfum bardzo charakterystycznych, z gatunku tych, które się kocha albo nienawidzi. Takich, które wywołują skrajne reakcje i oceny. Angel to doskonały tego przykład. Podobnie jak Alien (mój osobisty faworyt) i pachnące kawiorem Womanity.

Ranking najgorszych perfum-Thierry Mugler Angel

3. Calvin Klein Obsession

Wybór tyleż ciekawy, ileż nieoczywisty. Obsession to bowiem perfumy starej daty. Mocne, ciężkie i intensywne. Bywają przytłaczające i migrenogenne. Nic więc dziwnego, że współczesnym kobietom kojarzą się nagatywnie - najczęściej z ich staroświeckimi babciami.

Ranking najgorszych perfum-Calvin Klein Obsession

4. Kenzo Flower

5. Kenzo Jungle

6. Calvin Klein Truth

7. YSL Opium

8. Thierry Mugler Womanity

9. Thierry Mugler Alien

10. Większość perfum marki Avon

Wszystkie wymienione wyżej zapachy są tak charakterystyczne, że odradzałabym kupować je komukolwiek na prezent. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że nie przypadną one do gustu obdarowanej osobie. Jeśli chcielibyście dodać coś jeszcze od siebie - proszę bardzo :)

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!