5 najładniejszych psów rasowych

wtorek, 18 lutego 2014    0    Lifestyle

5 najładniejszych psów rasowych

Postanowiłam kupić psa. W związku z tym, że trudno mi się zdecydować na konkretną rasę, stworzyłam subiektywną listę tych, które podobają mi się najbardziej. Mam nadzieję, że pomożecie mi podjąć ostateczną decyzję.

Jak wiecie, niedawno kupiłam Lorda - kota rasy ragdoll. Teraz chciałabym kupić również psa. Najlepiej takiego, który będzie pasował do mojego kota, a co! ;-) Od ostatniego czasu nic się nie zmieniło - nadal jestem pozytywną snobką, w związku z czym poszukuję psa rasowego, z rodowodem i z dobrej hodowli. Takiego, który będzie się wyróżniał i miał ciekawy charakter.

I jeszcze jedno: "pies zaczyna się od kolana" - niesamowicie spodobało mi się to stwierdzenie, użyte swego czasu przez Segrittę w jednym z jej artykułów pod tytułem Jak człowiek zniszczył psa? W pełni się z nim zgadzam. A zatem: mój pies musi wyglądać JAK PIES. W związku z powyższym żadne chihuahua, yorki, shih-tzu, jamniki i inne takie nie wchodzą w grę. Dla mnie to nie są psy. To maskotki.

Kiedyś bardzo podobały mi się takie rasy jak:

  • chow chow
  • shar-pei
  • i buldog francuski

Nadal je lubię, ale dzisiaj nie chciałabym już mieć ich na własność.

Pies rasy chow chow

Ostatnio przeszukiwałam internet w poszukiwaniu informacji na temat różnych ras psów. W wyniku wnikliwej analizy wybrałam 5 najlepszych, w największym stopniu spełniających moje wytyczne. Jestem więcej niż pewna, że wybiorę któregoś z nich. Poniżej przedstawiam Wam opisy 5 ras psów, które podobają mi się najbardziej, czyli:


Husky syberyjski

Husky to jedna z niewielu ras, które mają niebieskie oczy. Z tego względu pies tej rasy niesamowicie pasuje mi do ragdolla. Zwłaszcza w wersji z „diabełkowym”, czarno-białym umaszczeniem. Poza tym podoba mi się również fakt, że to rasa pierwotna, czyli taka, której materiał genetyczny w najmniejszym stopniu różni się od genów wilka. Mój aktualny faworyt.

5 najładniejszych psów rasowych - Husky syberyjski


Akita inu

Rasa pierwotna, podobnie jak husky. Jej cechy charakterystyczne to: wierność, lojalność i niesamowite oddanie. W akicie zakochałam się oglądając oparty na faktach film "Mój przyjaciej Hatchiko" (kto z Was się na nim nie wzruszył?), w którym to pies tej rasy był głównym bohaterem. W Polsce widziałam go tylko raz, w wersji z białym umaszczeniem. Wyglądał fenomenalnie.

5 najładniejszych psów rasowych - Akita inu


Samoyed

Kolejny przedstawiciel rasy pierwotnej. Inteligentny i bardzo przywiązujący się do właścicieli. Moim zdaniem jest cudowny. Kojarzy mi się z białym, puchatym niedźwiadkiem. Szkoda tylko, że nie ma niebieskich oczu.

5 najładniejszych psów rasowych - Samoyed


Labrador retriever

Idealny pies do towarzystwa. Inteligentny, wesoły, o prostodusznej i nieskomplikowanej naturze. Jego żywiołem jest woda (to jedyna znana mi rasa, która między łapami ma błony - jak żaba!). Najbardziej podobają mi się te o czekoladowym umaszczeniu.

5 najładniejszych psów rasowych - Labrador retriever


Golden retriever

Nazwa rasy nawiązuje do doskonałych umiejętności aportowania: golden retriever to w wolnym tłumaczeniu "złoty aporter". Psy tej rasy charakteryzują się inteligencją, posłuszeństwem oraz łagodnym charakterem (rzadko szczekają). Golden retrievery są energiczne, wytrzymałe i aktywne. Szybko przywiązują się do właściciela. Przyjacielskie i towarzyskie, potrzebują bliskiego kontaktu z ludźmi, dobrze tolerują inne zwierzęta.

5 najładniejszych psów rasowych - Golden retriever


Na dzień dzisiejszy nie zdecydowałam jeszcze, którego z tych psów wybiorę. Najbardziej podobają mi się chyba: husky syberyjski i samoyed. Ciężko mi jednak podjąć ostateczną decyzję. Dlatego nie ukrywam, że bardzo liczę na to, że mi w tym pomożecie.

Który z opisanych przeze mnie psów podoba Wam się najbardziej? Może posiadacie któregoś z nich i moglibyście mi coś o nich powiedzieć? Albo znacie jeszcze jakąś inną ciekawą rasę? Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie :)

Dajcie znać, jakie Wy macie psy! Pamiętajcie, że w komentarzach możecie wklejać zdjęcia.

  • Twoja ocena:
  • 3.8 (151 głosów)
Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!