Perfumy dla brunetek i blondynek

poniedziałek, 6 stycznia 2014    0    Perfumy

Perfumy dla brunetek i blondynek

Jakie perfumy dla brunetki? A jakie dla blondynki? Czas rozprawić się z pewnym mitem.

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, skąd się wzięło przekonannie na temat tego, że blondynki powinny używać innych perfum niż brunetki. Domyślam się, że związane jest to ze stereotypem dotyczącym rzekomo odmiennych temperamentów kobiet o różnym kolorze włosów. Otóż utarło się, że brunetki są bardziej wybuchowe i temperamentne niż blondynki, które zwykło się uważać za miłe, słodkie i eteryczne istotki. I choć nie ma w tym zbyt wiele prawdy (sama znam grzeczne brunetki i złośliwe blond bestyjki, do których zresztą sama się zaliczam), to jednak myślenie to rozprzestrzeniło się w społeczeństwie jak jakaś zaraza i teraz wszyscy ponosimy tego konsekwencje, w postaci chociażby głoszenia takich dyrdymałów jak to, że kobiety o różnych kolorach włosów lubią różne typy zapachów.

Co najśmieszniejsze (i zarazem najdziwniejsze), mało kto zdaje się pamiętać o tym, że zdecydowana większość współcześnie żyjących kobiet nie posiada swojego naturalnego koloru włosów (wiele kobiet farbuje lub rozjaśnia swoje włosy, zgodnie z regułą, że zawsze bardziej podoba nam się to, czego nie mamy, w tym przypadku często kolor i długość włosów ;-) Zatem co w przypadku, jesli ktoś tak, jak ja (z natury ciemna blondynka :P) nagle rozjaśni sobie włosy? W świetle powyższego stereotypu wraz z tą zmianą powinien zmienić się również mój charakter i, co za tym idzie, preferencje zapachowe. A tak się nie dzieje. I na koniec pytanie retoryczne - a co z rudowłosymi kobietami? ;-)

A Wy? Czy słyszałyście o dobieraniu perfum do koloru włosów? Co o tym sądzicie? A może znacie jeszcze jakieś inne "tajne" metody dobierania perfum? Dajcie znać!

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!