Lekkie perfumy dla prawnika

środa, 8 stycznia 2014    0    Perfumy

Lekkie perfumy dla prawnika

Dzisiaj szukamy lekkich perfum dla Sławka - 27-letniego prawnika. 

Witaj Doroto,

Piszę z pewną prośbą. Niedawno pomogłaś pewnej młodej prawniczce znaleźć perfumy do biura. (Perfumy do biura dla ambitnej prawniczki) Może pokusisz się o podobne zestawienie męskich perfum?

Pracuję w audycie, mam 27 lat i jestem szczęśliwie ożeniony (wkrótce będę równie szczęśliwie rozmnożony ;). Szukam wody toaletowej do biura - lekkiej, niezbyt intensywnej i nie budzącej skojarzeń seksualnych (vide "Eros" by Versace). Od 2 lat używałem do pracy zapachu "Diamonds Summer" by Emporio Armani, jednak problemy z aprowizacją (ten zapach raz jest dostępny, a raz nie) oraz to, iż mi się nieco... znudził, sprawiło iż szukam czegoś nowego. Lubię miętowe, lekkie kompozycje.

Z góry bardzo Ci dziękuję,
Sławek

Aktualizacja: 19/01/2014

Pierwszym zapachem, jaki poleciłabym Sławkowi jest Prada Luna Rossa. To trwałe, wyrafinowane i eleganckie perfumy, które idealnie pasują do prawnika. Choć w zamierzeniu miał to być zapach sportowy, nie ma nic wspólnego z charakterystycznymi dlań klimatami morskimi. Nie dziwię się, że polecają go również moi Czytelnicy :) To w końcu Prada - marka uwielbiana przez prawników (i nie tylko) ;-) Mówię to pół żartem, pół serio, ale jest w tym dużo prawdy.

Lekkie perfumy dla prawnika - Prada Luna Rossa

Kolejne dwa zapachy to klasyki: Chanel Allure Homme Sport oraz Dior Homme Sport: świeże i lekkie, ale jednocześnie z pazurem. A przy tym bardzo trwałe. Ich wadą jest niebywała popularność. Był to jeden z powodów, dla których zastanawiałam się, czy w ogóle je tutaj umieszczać, ale ostatecznie stwierdziłam, że nie warto eliminować perfum tylko ze względu na to, że są powszechnie znane. Tym bardziej, jeśli to kompozycje świetne jakościowo.

Lekkie perfumy dla prawnika - Dior Homme Sport Lekkie perfumy dla prawnika - Chanel Allure Homme Sport 

Wydaje mi się, że Sławkowi mogłyby przypaść do gustu również cytrusowo-morskie perfumy Bvlgari Aqva Pour Homme Marine lub bardziej aromatyczne Bvlgari Aqva Pour Homme. Mają one trochę niewygodne w użyciu flakony, ale to jest tutaj akurat najmniej istotne.

Lekkie perfumy dla prawnika - Bvlgari Aqva pour Homme Marine Lekkie perfumy dla prawnika - Bvlgari Aqva pour Homme

W ramach eksperymentu poleciłabym Sławkowi również Serge Lutens L’Eau Froide - uniseks przywodzący na myśl chłód i zimną wodę, z dużą dawką olibanum, miętyi i kadzidła. Perfumy intrygujące i nie dla każdego.

Lekkie perfumy dla prawnika - Serge Lutens L'eau Froide

Jakie perfumy polecilibyście Sławkowi? Czekam na Wasze typy! 

*Pamiętajcie, że w komentarzach możecie wklejać obrazki, np. zdjęcia perfum, które polecacie.

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!