Jak wybrać perfumy na ślub?

poniedziałek, 20 stycznia 2014    0    Perfumy

Jak wybrać perfumy na ślub?

Liczne obowiązki Młodej Pary związane z organizacją ślubu często skutkują zepchnięciem kwestii zapachowych na dalszy plan. Tymczasem perfumy to tak samo ważny dodatek jak kwiaty czy biżuteria.

Ślub to niezbyt dobry moment na eksperymenty zapachowe. Wybór perfum na tę okazję powinien być efektem starannie przemyślanej decyzji, podjętej w oparciu o wcześniej przeprowadzone testy. To proces dość czasochłonny i problematyczny. Poniższy poradnik pokazuje co zrobić, by przebiegł on możliwie szybko i sprawnie.

1. Zdobądź wiedzę na temat tego, jakie są Twoje osobiste preferencje zapachowe oraz w jakich perfumach czujesz się najlepiej. Jeśli okaże się to dla Ciebie zbyt trudne, poproś o radę stylistkę. Podczas indywidualnego spotkania określi ona Twój profil zapachowy, a także dobierze perfumy idealnie pasujące do Twojej osobowości. Zdobyta w ten sposób wiedza ułatwi Ci w przyszłości poruszanie się w świecie perfum.

2. Odwiedź ulubioną perfumerię. Wybierz najbardziej interesujące Cię zapachy, a następnie poproś o ich próbki. Pozwoli Ci to na spokojne przetestowanie perfum w zaciszu domowym. Dzięki temu dowiesz się, jak dane perfumy rozwijają się na Twojej skórze w ciągu dnia i czy w miarę upływu czasu nie zaczynają Cię drażnić.

3. Testowanie perfum na ubraniach nie ma większego sensu. Uniemożliwia to zbadanie perfum pod kątem alergii, a także grozi zniszczeniem tkaniny. Dlatego perfumy testuj zawsze na skórze. Aplikując je zachowaj umiar - będziesz czuć je lepiej i dłużej niż wtedy, gdy wylejesz na siebie siebie połowę flakonu perfum.

4. Zwróć uwagę na jakość testowanych kompozycji. Trwałe perfumy wyeliminują konieczność ich ponownej aplikacji w ciągu dnia, dzięki czemu oszczędzisz nie tylko czas, ale również pieniądze.

5. W dniu swojego ślubu powinnaś pachnieć i wyglądać zjawiskowo. Dlatego wybierz perfumy wyjątkowe – inne od tych, których używasz na co dzień. Nie znaczy to jednak, że masz przeżyć transformację w kogoś zupełnie innego. Perfumy mają podkreślić Twoją osobowość. Najważniejsze, by zapach Ci się podobał i aby dobrze się w nim czuć.

6. Pamiętaj, że wysokie temperatury nie korespondują zbyt dobrze z ciężkimi i intensywnymi perfumami. I odwrotnie – mroźne zimy nie współgrają z lekkimi zapachami o sportowym charakterze. Ważna jest również pora dnia. Wesele to uroczystość popołudniowo – nocna. Jednak sam ślub odbywa się najczęściej w okolicach południa lub wczesnego popołudnia, a to nie jest zbyt dobra pora dla mocnych i zmysłowych zapachów. Tego typu perfumy najlepiej zachować na noc poślubną.

7. Uważaj, by wybrana przez Ciebie kompozycja nie gryzła się z zapachem ślubnej wiązanki. Zbyt intensywnie pachnący bukiet w połączeniu z równie mocnymi perfumami może stworzyć istną mieszankę wybuchową.

8. Daj sobie czas. Nie licz na to, że znajdziesz idealne perfumy w 5 minut. To po prostu niemożliwe. Dobranie odpowiednich perfum, podobnie jak sukienki ślubnej, zajmuje trochę czasu. Zapach powinien być jej dopełnieniem. Jeżeli Twoja kreacja będzie prosta i zwiewna, wybierz delikatne perfumy o zapachu kwiatowym.  I odwrotnie - jeśli zdecydujesz się na bardziej strojną sukienkę, z dużą ilością falban i ozdób, zastosuj bardziej wyrazistą kompozycję. Przy bogato zdobionych sukniach na krynolinie i z gorsetową górą nie osiągniesz efektu wow spryskując się cytrysowym zapachem. Takie perfumy będą bowiem wyciszać sukienkę.

9. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zapytaj o zdanie przyszłego małżonka. Jeśli wybrany przez Ciebie zapach nie przypadnie mu do gustu, będziesz bardzo rozczarowana. A tego chciałabyś przecież uniknąć?

Na co Waszym zdaniem powinno się jeszcze zwracać uwagę kupując perfumy na ślub? Dajcie znać, jakie są Wasze doświadczenia!

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!