5 najlepszych dobranocek z lat 90.

czwartek, 23 stycznia 2014    0    Lifestyle

5 najlepszych dobranocek z lat 90.

Niedawno spędziłam kilka dobrych godzin na oglądaniu dobranocek z dzieciństwa. Była to dla mnie fantastyczna podróż w czasie - pozwoliła mi przypomnieć sobie momenty, w których z utęsknieniem czekałam na 19h, by wraz z bratem obejrzeć dobranockę. To były czasy! ;-)

Nie wszystkie dobranocki mi się podobały. Miałam kilka takich, które lubiłam najbardziej. Założę się, że wszystkie z nich doskonale znacie.

5 najlepszych dobranocek z lat 90.:

  1. Gumisie
  2. Smerfy
  3. Kubuś Puchatek
  4. Inspektor Gadżet
  5. Muminki

Gumisie

Animowany serial Disneya o przygodach siedmiu Gumisiów, zamieszkujących Gumisiową Dolinę. Nie znam osoby, które by nie lubiła tej bajki. Podobało mi się w niej dosłownie wszystko - fabuła, postaci, przygody bohaterów a nawet piosenka tytułowa, której słowa pamiętam do dziś. O gumisiowym soku z jagód nawet nie wspominam ;-)

Ulubiona postać: złośliwy troll Tołdie 

Smerfy

Dobranocka - legenda, której akcja, podobnie jak w Gumisiach, toczy się w średniowieczu. Do dziś zastanawiam się, dlaczego w Smerfach była tylko jedna kobieta (Sasetka się nie liczy). Może Wy znacie odpowiedź na to pytanie?

Ulubiona postać: Maruda - kojarzy mi się z typowym, zrzędzącym Polakiem :P

Kubuś Puchatek

Kolejny serial animowany produkcji Disneya. Uwielbiałam piosenkę tytułową :)

Ulubiona postać: Kłapouchy - zawsze mi go było szkoda ;-)

Inspektor Gadżet

Amerykańsko-kanadyjsko-francuski animowany serial telewizyjny, której bohaterem jest detektyw-cyborg - Inspektor Gadżet, który wraz ze swą siostrzenicą Penny i psem Łepkiem tropi złowrogiego Doktora Klaufa, chcącego przejąć władzę nad światem. Może to dziwne, ale Inspektor Gadżet zawsze kojarzył mi się z Nicolasem Cage (mówiąc zawsze mam na myśli moment, w którym dowiedziałam się o istnieniu tego aktora).

Ulubiona postać: pies Łepek - najinteligentniejsza postać w bajce 

Muminki

Wiele osób nie lubiło tej dobranocki. W sumie nawet się temu nie dziwię - jest dość smutna, szara i ponura. Psychodeliczna - tak bym ją określiła. Ale mnie w tym klimacie zawsze coś urzekało. Od zawsze miałam skłonność do melancholii ;-) 

Ulubiona postać: mała Mi - postać, z którą się utożsmiam. Wikipedia opisuje ją tak: 

Złośliwa, czasem nieco agresywna indywidualistka. Mówi to, co myśli i robi to, co chce. Mimo to ma bardzo pozytywny stosunek do życia.

Wypisz, wymaluj - ja :) Do tego nosiła dokładnie taką fryzurę, jaką ja noszę na co dzień, a którą moi znajomi nazywają "kupką na głowie" ;-)

Dorota Goldmann- Olfaktoria

 

Pamiętam jeszcze takie dobranocki jak: Miś Uszatek, Pszczółka Maja, Reksio, Bolek i Lolek, Bałwanek Bulli, Przygody Baltazara Gąbki, Kot Filemon, Brygada RR, Krecik i kilka innych. Żadna z nich nie zapadła mi jednak dłużej w pamięci.

Jakie dobranocki Wy oglądaliście w dzieciństwie najchętniej? Z którym z bohaterów utożsamiacie się najbardziej? Koniecznie dajcie mi znać! 

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!