Pytania od Czytelników: delikatne i pudrowe perfumy dla kobiet na jesień

piątek, 25 października 2013    0    Perfumy

Pytania od Czytelników: delikatne i pudrowe perfumy dla kobiet na jesień

Jedna z Czytelniczek mojego bloga zwróciła się do mnie z prośbą o polecenie jej delikatnych, pudrowych perfum na jesień, których zapach przypomina... róż do policzków marki Bourjois.

Cześć!

Zastanawiam się, czy nie mogłabyś mi pomóc. Prześladuje mnie ostatnio pewien zapach, może będziesz w stanie podpowiedzieć mi, jakie perfumy mogą to być. Bardzo delikatna, pudrowa woń (ale inna niż Chloe), kojarzy mi się z zapachem różu firmy Bourjois. Wiem, że to mało precyzyjna podpowiedź, i sama sprawa dziwna, ale kiedy się niedawno natknęłam na Twojego bloga, stwierdziłam, że możesz być odpowiednią osobą - lubisz perfumy i masz wiedzę. Z góry dziękuje ;)

Pozdrawiam,

Paulina

PS Co do perfum, zastanawiam się, czy odpowiedzią nie są poniekąd nowe perfumy Giorgio Armani :)

 

Za pudrowość w perfumach odpowiada m.in. irys. Dlatego poszukując perfum dla Pauliny skupię się przede wszystkim na kompozycjach, które zawierają w składzie tę właśnie nutę. Z uwagi na fakt, że Paulina lubi perfumy Cerrutti, poleciłabym jej Shalimar Parfum Initial - wariację na temat klasyka, skierowaną do nieco młodszej grupy docelowej. 

Pudrowe perfumy Guerlain Parfum Initial Pudrowe perfumy Balmain Ivoire

Pudrowe perfumy Guerlain Parfum Initial

Mój kolejny typ to Dahlia Noir EDP, z wyczuwalną prócz irysu nutą paczuli i mandarynki. Piękne pudrowe perfumy ma w swojej kolekcji również Balmain. Mam tu na myśli zapach Ivoire. Jest delikatny i bardzo kobiecy. Przyznam, że "zakochałam się w nim od pierwszego powąchania". Myślę, że mógłby Paulinie przypaść do gustu.

Pudrowe perfumy Givenchy Dahlia Noir

Pudrowe perfumy Givenchy Dahlia Noir

Bardzo ciekawym, pudrowym zapachem jest również Eisenberg Diabolique. Może nie przypomina on zapachu różu Bourjois, ale jest na tyle interesujący, że warto go poznać.

Pudrowe perfumy Eisenberg Diabolique

Pudrowe perfumy Eisenberg Diabolique

Jakie perfumy polecilibyście Paulinie? Czekam na Wasze typy - w końcu „co dwie głowy, to nie jedna“ ;-)

PS Przypominam, że w razie jakichkolwiek próśb i/ lub pytań dotyczących zapachów możecie się do mnie zgłosić. Z chęcią Wam pomogę :-)

***Pamiętajcie, że w komentarzach możecie wklejać obrazki :)

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!