Wasze kolekcje perfum: Madlen

poniedziałek, 27 maja 2013    0   

Wasze kolekcje perfum: Madlen

Dzisiaj mam przyjemność przedstawić Wam kolekcję perfum Madlen :)

Na opublikowanie swojej kolekcji perfum namawiałam Madlen aż kilka miesięcy. Cieszę się, że w końcu się na to zdecydowała :) O tym, że jest bardzo kreatywna wiedziałam już od dawna. Przekonałam się o tym nie tylko podczas konkursu fotograficznego, w którym zrobione przez nią zdjęcie zajęło drugie miejsce KLIK, ale również wtedy, gdy otrzymałm od niej prezent w postaci własnoręcznie zrobionej poszewki na poduszkę z napisem Olfaktoria (pisałam Wam o niej TUTAJ). Zdjęcia perfum, które zrobiła na potrzeby publikacji swojej kolekcji na moim blogu, tylko to potwierdzają.

Nie miałam pojęcia o tym, że to ja zaszczepiłam w Madlen bakcyla zapachowego - jest mi z tego powodu niezmierni miło :)

Jaka jestem?

Mam 30 lat. Jestem energiczna, ochoczo oddająca się hedonistycznym przyjemnościom dnia codziennego, nieco ‘popędliwa’. Zodiakalna waga z krwi i kości, lubiąca się bawić, błyszczeć, a z drugiej strony potrafiąca ‘zniknąć’, stać się niewidzialna.

Jakie jest Twoje hobby?

Pociąga mnie retro, stare kamienice, zamki i inne zapomniane w toku dziejów zakątki. Już jako mała dziewczynka wcale nie marzyłam o byciu księżniczką czy aktorką, ale o wyprawie gdzieś w pole i odgrzebaniu jakiegoś wiekowego zmumifikowanego króla, wodza itp.. Cóż, żadnego atamana nie odkopałam, ale przekopuję przeróżne targi staroci i antykwariaty oraz własny strych, gdzie czasami zdarza się znaleźć ciekawe okazy.

Oprócz tego maluję (na tkaninie, która później zwykle zdobi poduszki), odnawiam stare przedmioty dając im drugie życie, szyję, gotuję, dekoruję. A także staram się wykorzystywać przedmioty zwyczajne do ‘zadań specjalnych’ czyli opcja DIY (do it yourself) jest mi znana nie od dziś.

Dużo fotografuję, oczywiście jak mam wenę i oprócz zimy, kiedy moja aktywność na tym polu zamiera.

Od prawie roku prowadzę własnego bloga: www.paradeo.blogspot.com

Ulubione powiedzenie?

"Lepiej zgrzeszyć i żałować niż żałować, że się nie zgrzeszyło". Uwaga - sprawdziłam, działa, przynajmniej na mnie.

A teraz ad rem!

Kiedy zaczęła się moja przygoda z perfumami?

Moja przygoda z perfumami jest krótka i zaczęła się właśnie dzięki Olfaktorii czyli Dorocie, a zatem jest ona matką mojej kolekcji (przynajmniej chrzestną) :D Muszę się bowiem przyznać - do grudnia zeszłego roku miałam tylko jeden jedyny flakon!

Jakie były moje pierwsze perfumy?

Nie pamiętam, ale były to chyba Elisabeth Arden „5th Avenue” . Do tej pory miło mi się robi na duchu i z rozrzewnieniem je wspominam. I wciąż je lubię, choć teraz dużo większym pragnieniem darzę takie, które są inne, dziwne, mają jakąś ‘świdrującą’ nutę, która zwala mnie z nóg.

Jakie zapachy lubię?

Lubię zapachy mocne, iskrzące, a przede wszystkim takie, „które mówią”, a nie tylko pachną. Perfumy są dla mnie elementem charakteryzacji, kostiumy, nadają mi pewnego „sznytu”, a nawet narzucają swoistą manierę. Zasadniczo dzielę je na niezobowiązujące (do warzywniaka) i na wyjście, gdzie traktuję je jak makijaż, ubranie czyli są składową mojego wyglądu, stylu. Nie przywiązuję się do marek, bowiem kieruję się składem nut zapachowych i opiniami innych. Czasami wystarczy jedno słowo klucz, bym odrzuciła zapach w momencie zakupu.

O jakich perfumach marzę?

Obecnie marzę o jakimś zapachu z nutą oud, Elie Saab „Le parfum” oraz suchym, spalonym słońcem zapachu, z przyprawami i słodyczą. 

Ile perfum liczy Twoja kolekcja?

Moja kolekcja liczy 9 flakonów i jest to zbiór bardziej przypadkowy niż przemyślany. Zwykle jak coś kupuję, to pod wpływem impulsu lub wizją zapachu na mnie i tym, jaki efekt chce osiągnąć.

 

Poniżej publikuję Wam kolekcję perfum Madlen.

 

Kolekcja perfum Madlen
Nazwa marki Nazwa perfum

Calvin Klein    

  • Euphoria
Chopard     
  • Madness
Estee Lauder
  • Pleasures
Guerlain
  • Champs - Elysees
Kim Kardashian
  • Kim Kardashian EDP
Ralph Lauren
  • Romance Always Yours
Sonia Rykiel
  •  Belle en Rykiel

Yves Saint Laurent    

  • Opium
Yves Saint Laurent    
  • Rive Gauche

 

Kolekcje perfum Czytelników - Madlen

Kolekcja perfum Madlen

 

Kolekcje perfum Czytelników - Madlen, Calvin Klein Euphoria

Calvin Klein Euphoria

 

Kolekcje perfum Czytelników - Madlen, YSL Opium

YSL Opium

 

Kolekcje perfum Czytelników - Madlen, Guerlain Champs Elysees

Guerlain Champs Elysees

 

Kolekcje perfum Czytelników - Madlen, YSL Rive Gauche

YSL Rive Gauche

 

Kolekcje perfum Czytelników - Madlen, Kim Kardashian

Kim Kardashian - recenzję tych perfum znajdziecie TU

 

Kolekcje perfum Czytelników - Madlen, Ralph Lauren Romance Always Yours

Ralph Lauren Romance Always Yours

 

Kolekcje perfum Czytelników - Madlen, Sonia Rykiel Belle en Rykiel

Sonia Rykiel Belle en Rykiel

 

Kolekcje perfum Czytelników - Madlen, Estee Lauder Pleasures

Estee Lauder Pleasures

 

Kolekcje perfum Czytelników - Madlen, Chopard Madness

Chopard Madness

 

Madlen - jest mi bardzo miło, że znalazłaś chwilę na to, by opowiedzieć o sobie moim Czytelnikom i przedstawić zdjęcia kolekcji perfum :-) Bardzo Ci za to dziękuję :-) Mam nadzieję, że Twoja opowieść będzie inspiracją dla pozostałych :-)

UWAGA!

Wszystkie osoby chcące na łamach mojego bloga opublikować swoją kolekcję perfum, bardzo proszę o uprzednie zaznajomienie się z wytycznymi zapisanymi w odrębnym artykule na ten temat KLIK

Jak Wam się podoba kolekcja perfum Madlen? :D 

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!