Mon Credo - wernisaż obrazów Justyny Neyman

czwartek, 25 kwietnia 2013    0   

Mon Credo - wernisaż obrazów Justyny Neyman

Wczoraj w perfumerii Mon Credo odbyła się uroczysta premiera wystawy obrazów Justyny Neyman zatytułowana "Perfumy na sztalugach". Dzisiaj przedstawiam Wam fotorelację z tego wydarzenia.

Wystawa obrazów inspirowanych perfumami to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce a jednocześnie drugie z serii INSPIRACJE, jakie miało miejsce w Mon Credo. Cykl ten rozpoczął pokaz mody Mario Menezi, inspirowany perfumami By Terry, o którym pisałam Wam TUTAJ

Zaproszenie na wernisaż "Perfumy na sztalugach"

 

Tym razem perfumeria Mon Credo zaprosiła do współpracy malarkę Justynę Nejman - absolwentkę warszawskiej ASP a prywatnie również wielką pasjonatkę perfum. Pomysł stworzenia wystawy narodził się spontanicznie. "Otwierając flakonik z perfumami przed oczami często ukazują nam się różne obrazy. Kształtuje je wyobraźnia, pamięć, doświadczenie. Szybko jednak o nich zapominamy. Chcieliśmy zachować te momenty na dłużej. Tak zrodził się pomysł wystawy inspirowanej perfumami. Pani Justynie, malarce, ale także miłośniczce zapachów pomysł od razu przypadł do gustu – powiedziała Katarzyna Pospieszyńska ekspert ds. zapachów perfumerii Mon Credo. Jestem pewna, że wiele osób będzie zdziwionych proponowanymi przeze mnie połączeniami, ale na tym właśnie polega sztuka – na indywidualnym podejściu – dodała Justyna Neyman.

W wyniku współpracy perfumerii Mon Credo z P. Justyną Neyman powstała kolekcja 10 obrazów inspirowanych 10 różnymi zapachami:

 • Bvlgari BLV II KLIK
 • Guerlain Shalimar KLIK
 • Mark Buxton Wood & Absinthe KLIK
 • Lubin Black Jade KLIK
 • Nobile 1942 La Danza Delle Libellule KLIK
 • Sisley Eau du Soir KLIK
 • Esteban Bois Plume KLIK
 • Costume National Scent KLIK
 • Neotantric Fragrances Love Manic KLIK
 • Carner Barcelona Cuirs KLIK

 

Opisywanie perfum za pomocą słów jest bardzo trudne. Choć teoretycznie posługiwanie się obrazem powinno być w tym kontekście łatwiejsze, często bywa odwrotnie. Świadczy o tym chociażby fakt, że niektóre z obrazów P. Justyny powstawały 3 dni, a niektóre - aż 3 tygodnie. Stworzenie (a raczej namalowanie) całej kolekcji zajęło malarce kilka miesięcy.

 

Justyna Neyman - obraz do perfum Carner Barcelona Cuirs

 

Justyna Neyman - obraz do perfum Lubin Black Jade

 

Justyna Neyman - obraz do perfum Neotantric Fragrances Love Manic

 

Justyna Neyman - obraz do perfum Esteban Bois Plum

 

Justyna Neyman - obraz do perfum Bvlgari BLV II

 

Justyna Neyman - obraz do perfum Sisley Eau du Soir

 

Przy każdym z obrazów umieszczono flakon perfum, który zainspirował jego powstanie. Ze wszystkich 10 obrazów najbardziej spodobały mi się:

 • Guerlain Shalimar
 • oraz Mark Buxton Wood & Absinthe

 

Justyna Neyman - obraz do perfum Guerlain Shalimar

 

Justyna Neyman - obraz do perfum Mark Buxton Wood & Absinth

 

Poza obrazami, na uczestników spotkania czekały również kartki pocztowe z miniaturami prac P. Justyny. Nie omieszkałam zaopatrzyć się w kilka z nich :)

kartki pocztowe

 

Zakończenie wystawy odbędzie się 16-tego maja. Zwieńczeniem wernisażu będzie aukcja obrazu "O świcie", z której dochód zostanie przeznaczony na cale charytatywne.  Do tego czasu wszystkie prace P. Justyny bez żadnych ograniczeń można podziwiać w perfumerii Mon Credo. Polecam - naprawdę warto :)

Justyna Neyman - obraz "O świcie" do perfum Nobile 1942 La Danza Delle Libellulle

 

Jak podobają Wam się obrazy P. Justyny? Macie wśród nich swojego faworyta? Co myślicie o takiej formie opisywania perfum?

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!