Wasze kolekcje perfum: Tomasz Szular

niedziela, 24 lutego 2013    0   

Wasze kolekcje perfum: Tomasz Szular
Dzisiaj mam przyjemność przedstawić Wam kolekcję perfum Tomasza Szulara :-)

Mam na imię Tomek, mam 35 lat i mieszkam w Zielonej Górze. Pracuję jako informatyk i programista www. Na co dzień jestem tatą pięcioletniej Oli. Lubię dobre kino, książki i sport. Nie jestem maniakiem perfum. Nie posiadam kolekcji, po prostu ich używam i lubię fajnie pachnieć.Moje hobby.

Moje hobby nie ma nic wspólnego z perfumami :)

Przede wszystkim pasjonuje się komputerowym modelowaniem architektury w 3D. Zacząłem się bawić w wizualizacje 3D pod koniec 2007 roku. Mogę się pochwalić, że w 2009 roku zostałem zaproszony przez Google na pierwszą, międzynarodową konferencję twórców modeli do miasta Boulder w stanie Colorado w USA, jako jedna z 20 osób na świecie. W 2010 roku poleciałem na kolejną konferencję do Zurychu a w 2011 do Barcelony. W tym samym roku zorganizowałem event dla twórców modeli we Wrocławiu w biurze Google. W 2012 roku wystartowałem w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Google "Model Your Town 2012" i awansowałem do finału konkursu.

  

 

Moje pierwsze perfumy.

Przypominam sobie, że na początku lat 90-tych używałem Adidasa Active Bodies. Był to nad wyraz popularny zapach dla mężczyzn, tak jak w tych samych czasach dla kobiet Gabriela Sabatini. Nieco później miałem Joop! pour Homme i Nightflight oraz CK Escape.

 Czy zwracam uwagę na flakon?

Oczywiście, że zwracam uwagę. Bardzo często flakon wyraża charakter zapachu, przecież w tym celu jest lub powinien być projektowany. Mimo to, flakony nie mają dla mnie najmniejszego wpływu na wybór perfum. Nie raz spotkałem się z psikusem, jaki sprawiła mi moja psychika, gdy zapach po samym flakonie wydawał mi się odrażający a w rzeczywistości okazywał się świetny i na odwrót.Perfumy na prezent?

Jestem jak najbardziej na tak. Bardzo lubię dostawać perfumy. Ostatnio w prezencie otrzymałem od mojej Ani: Mexx’a oraz Baldessarini Del Mar (i to dwukrotnie) oraz Ikara w konkursie od Olfaktorii ;) Od czasu do czasu sam kupuję perfumy na prezent, ale obdarowuję nimi tylko najbliższych po wcześniejszym ustaleniu, jaki zapach im się podoba. Zdarzyło mi się bowiem wcześniej nie trafić w gust obdarowanej osoby.Moja ulubiona reklama perfum.

Nie mam ulubionej reklamy perfum. Jeśli moglibyśmy uznać film Pachnidło za reklamę tych niebiańskich perfum, które zmajstrował Jean-Baptiste, to niech będzie to mój wybór. 

Skąd czerpię wiedzę o perfumach?

Ania, znajomi, Olfaktoria, czasami opinie w necie.Czy mam swój tzw. signature scent?

Nie mam.Czym się kieruję kupując perfumy?  

Zapach musi się mi podobać i tyle. Reszta jest nieistotna.Jakie zapachy lubię?

Jest to dla mnie trudne pytanie. Tak jak napisałem wcześniej, nie jestem maniakiem perfum i moja wiedza na ten temat jest ograniczona. Lubię te zapachy, które mi się podobają. W moim przypadku tak to działa. Krótko i prosto.Jakich składników nie znoszę w perfumach?

Kolejne trudne pytanie, ponieważ uważam, że jeden składnik czy nawet kilka składników w połączeniu w różne kombinacje może dawać zupełnie różne rezultaty. Jest to powód, dla którego nie mogę napisać, że jakikolwiek ze składników jest dla mnie nie do zaakceptowania. W jednym perfumie może on mnie odpychać a w drugim, w innym stężeniu i w połączeniu z innymi może sprawić, że będzie to mój zapach.

O jakim zapachu marzę?

Lubię wracać do starych zapachów z młodszych lat. Chyba dopada mnie kryzys wieku średniego i zaczynam robić się sentymentalny ;) Chciałbym pachnieć Calvin Klein Escape, Givenchy Π (Pi) i od czasu do czasu Bvlgari Black. Dlaczego? Ponieważ aktualnie ich nie mam!Moja “kolekcja”:

1. Giorgio Beverly Hills Wings TESTER 100ml
2. Sisley Eau d'Ikar TESTER 100ml
3. Adidas Active Bodies Concentrate 100ml
4. Mexx Man Summer TESTER 50ml
5. Davidoff Cool Water Game 5ml

 

 

***

 

Wszystkie zdjęcia znajdujace się w tym artykule pochodzą z prywatnych zbiorów Tomasza, za których przesłanie bardzo dziękuję :-)

 

***

 

Jak Wam się podoba kolekcja perfum Tomasza? :D

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!