Pytania od Czytelników: perfumy na prezent dla 30-latki

sobota, 3 listopada 2012    0   

Pytania od Czytelników: perfumy na prezent dla 30-latki

Coraz częściej otrzymuję od Was wiadomości z prośbą o doradzenie perfum. W związku z tym postanowiłam, że raz na jakiś czas będę publikować je na blogu (oczywiście za uprzednią zgodą ich autorów). Dzisiaj pora na pierwszą z nich.

Kilka dni temu napisała do mnie Magda:

Hej, mam małą zagwostkę a Ty, jako ekspertka, może mogłabyś coś polecić? Mianowicie: chodzi o prezent zapachowy dla 30-latki, indywidualistki, mającej swój własny świat i nieco oderwanej od rzeczywistości, lubiącej przepych i luksus; nie lubi zapachów słodkich (typu la vie est belle) ani 'starobabcinych' (Chanel nr 5). Lubi kwiatowe zapachy, zwłaszcza konwalie, fiołek i frezje, cytrusy (ale niezbyt mocno idący zapach w taką stronę), nie znosi wanilii ani mocnych kadzideł i żadnych mocno wieczorowych. Zapach na dzień, powiedzmy z gatunku uwodzicielskich (Dahlia Noir?-nie wąchałam jeszcze). Acha, i rozmawiamy o zapachach z sieciówek, i coś co można kupić w Polsce. :)  Jeśli masz czas, chętnie skorzystałabym z Twojej rady, za co z góry byłabym wdzięczna jak stąd do Warszawy. :) 
 

Pozdrawiam, Magda

Niezmiernie trudną sprawą jest kupowanie perfum na prezent, tym trudniejszą, im mniej zna się osobę (jej osobowość, gust i preferencje zapachowe), która ma je otrzymać. W związku z tym, że nie znam opisywanej przez Magdę 30-latki, moje propozycje zapachowe oparte będą tylko i wyłącznie o informacje otrzymane w przesłanej mi przez Magdę wiadomości.

Ale do rzeczy.

Najlepiej wszystkie wytyczne Magdy spełniają 2 zapachy: Calvin Klein Eternity oraz Estee Lauder Pleasures. Oba zapachy to klasyki perfumiarstwa, na rynku istniejące już kilkunaście lat. Świadczy to nie tylko o jakości tych dwóch kompozycji, ale również o dużej estymie, jaką dażą te perfumy ich „użytkowniczki“.

Calvin Klein Eternity       Perfumy na prezent dla 30 latki Estee Lauder pleasures

      Od lewej: Calvin Klein Eternity, Estee Lauder Pleasures

Zarówno Calvin Klein Eternity jak i  Estee Lauder Pleasures to typowe perfumy kwiatowe, okraszone świeżymi nutami cytrusowami. Oba z nich zawierają w swoim składzie wszystkie wymienione przez Magdę składniki, to jest: konwalie, fiołek, frezje i citrusy.

Calvin Klein Eternity to bardzo ciepły, przyjemny i niesamowicie kobiecy zapach. Jest dość intensywny i bardzo trwały.

W składzie Estee Lauder Pleasures znajdują się głównie białe kwiaty, takie jak: peonie, jaśmin, konwalie, lilia oraz rosnący na wyspie Mali kwiat o interesującej nazwie karo karounde. Wspominam o tym dlatego, że wedle niektórych teorii zawarte w karo karounde molekuły “naśladują” ludzkie feromony, co potwierdzałoby rzekome używanie tych kwiatów podczas seksualnych rytuałów w Kongo ;-) Na tej podstawie możnaby wnioskować, że Estee Lauder Pleasures idealnie obrazuje wytyczną Magdy opisaną jako „z gatunku uwodzicielskich“ ;-)

Nie gorzej w tym zakresie sprawdziłyby się perfumy Eternity. Tym z Was, którzy nie znają historii tego zapachu powiem tylko tyle, że zapach powstał z miłości Calvina Kleina do jego asystentki- Kelly Rector i wyrażać miał uczucie miłości i namiętności.

Z racji tego, że znajoma (?) Magdy lubi kwiatowe zapachy, poleciłabym jej również perfumy Chloe EDP (w składzie z frezją i konwalią) oraz Shiseido Zen EDP (w składzie z konwalią i fiołkiem, a także dużą dawką cytrusów).

Perfumy Shiseido ZenChloe edp

Shiseido Zen EDP                                                              Chloe EDP

Odradziłabym natomiast kupowanie perfum Givenchy Dahlia Noir. Zapach ten, choć zawiera w swoim składzie kwiaty (pudrowy irys, róża), to jednak jest on dość subtelny i bliskoskórny. Zawiera również wanilię, której obdarowywana osoba nie znosi ;-)

Domyślam się, że pomysł na Dahlię Noir zrodził się w głowie Magdy po przeczytaniu materiałów prasowych dotyczących tego zapachu, które głoszą, że Dahlia Noir to zapach idealny dla „zmysłowych i tajemniczych indywidualistek“. Tymczasem należy pamiętać, że opisy marketingowe najczęściej niewiele mają wspólnego z rzeczywistością i sugerować się nimi nie należy.

* Magdo - gdybyś chciała skupić się na pojedynczych składnikach, to poleciłabym dodatkowo:

  • ze względu na bardzo wyczuwalną nutę fiołka w perfumach: Balenciaga Paris lub Dsquared She Wood (kompozycja zawiera również cytrusy)

Perfumy Balenciaga Paris   Dsquared She Wood

Balenciaga Paris                     Dsquared She Wood

  • ze względu na bardzo wyczuwalną nutę konwalii– Guerlain Idylle EDP oraz Gucci Envy

Guerlain Idylle      Gucci Envy

                Guerlain Idylle EDP                      Gucci Envy

 

Mam nadzieję, że moje wskazówki okażą się przydatne i któryś z tych zapachów przypadnie do gustu Twojej znajomej. Bardzo proszę- daj mi znać, jeśli tak się stanie :)

Na koniec chciałabym zapytać jeszcze o Wasze zdanie. Jakie perfumy polecilibyście lubiącej przepych i luksus indywidualistce? Czekam na Wasze typy- w końcu „co dwie głowy, to nie jedna“ ;-)

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!