Złote perfumy

czwartek, 27 września 2012    0   

Złote perfumy

Gorączka złota, która jakiś czas temu ogarnęła biznes modowy, przeniosła się niedawno do świata zapachów. W rezultacie w sprzedaży pojawia się coraz więcej perfum we flakonach w kolorze złota.

Złoto jest kruszczem cenionym od wieków przez wiele cywilizacji, nie tylko za sprawą swojej wartości, ale również pozytywnych właściwości. Symbolizuje moc, siłę, bogactwo, a także inteligencję, równowagę, doskonałość, a nawet słońce – słowem wszystko to, co pozytywne.

Symbolikę złota (w szczególności tę opartą na bogactwie i sukcesie) często wykorzystują w swej twórczości projektanci mody. Wielkimi garściami czerpią z niego inspirację takie modowe tuzy jak Roberto Cavalli (nazywany królem kiczu) czy ostentacyjni Dolce&Gabbana. Zamiłowanie do złota można odnaleźć nie tylko w ich ubraniach, ale również perfumach, jak np. Roberto Cavalli d' Oro (2005) czy Dolce & Gabbana The One (2006).

Złote perfumy Roberto Cavalli Doro  

Najczęściej złote flakony perfum mają zapachy z edycji limitowanych, ukazujące się w sprzedaży z okazji jakichś ważnych rocznic czy po prostu przed świętami. W 2008 roku pojawiły się w sprzedaży m.in. złote edycje takich perfum jak: Shiseido Zen Gold, Nina Ricci Gold czy Mariah Carey M Deluxe Gold Edition. Również takie marki jak Chanel (Allure Edition Blanche) czy Paco Rabanne (One Million) zdecydowały się na stworzenie zapachów w wersji deluxe.

Złote perfumy Nina Ricci Gold EditionZłote perfumy Shiseido Zen GoldZłote perfumy Mariah Carey M Deluxe Edition

Złote perfumy Chanel Allure Homme Edition Blanche    Złote perfumy Paco Rabanne One Million

2010 rok to wielki powrót złota na wybiegach. W perfumeriach był to czas lansowania perfum, które w bardzo szybkim czasie zyskały status hitów sprzedażowych na całym świecie, takich jak: Gucci Guilty, Carolina Herrera 212 VIP czy Paco Rabanne Lady Million.

Złote Perfumy Gucci Guilty Złote perfumy Carolina Herrera 212 VIPZłote perfumy Paco Rabanne Lady Million

2011 rok nie pozostał pod tym względem w tyle. W sprzedaży ukazały się wówczas takie perfumy jak: Gucci Guilty Intense, Kim Kardashian Gold, a także limitowane kolekcje perfum Salvador Dali Fabulous Collection oraz L`Eau d`Issey Gold Absolute (EDP oraz Pour Homme Eau de Toilette Concentree).

Złote perfumy Kim Kardashian Gold Złote perfumy L'eau Dissey Gol Absolute Issey Miyake   Złote perfumy Issey Miyake L'eau Dissey Pour Homme Gold Absolute Eau De Toilette Concentrate

Jako że moda na złoto (zwłaszcza w formie dodatków) wciąż trwa, w perfumeriach pojawiają się wciąż nowe "złote" perfumy: Gucci Premiere czy limitowana edycje niszowej marki perfum Illamasqua Freak Extrait de Parfum.

Złote perfumy Gucci Premiere  Złote perfumy Illamasqua Freak Extrait De Parfum

Co myślicie o złotych flakonach perfum? Macie wśród nich jakichś swoich faworytów?

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!