Perfumy Lady Gaga Fame - HIT czy KIT?

czwartek, 14 czerwca 2012    0   

Perfumy Lady Gaga Fame - HIT czy KIT?

Kilka dni temu pojawiły się w Internecie zdjęcia flakonu i opakowania zewnętrznego pierwszych perfum Lady Gagi - jednej z największych skandalistek dzisiejszych czasów.

Winę za wyciek zdjęć do sieci ponoszą dziennikarze. To właśnie do nich skierowała swój krótki komentarz piosenkarka niedługo po tym, jak zdjęcia Fame (bo tak nazywają się perfumy Gagi) ukazały się w Internecie.

Poniżej zamieszczam skan wypowiedzi Gagi, udzialonej na Twitterze:

Twitter Lady Gaga o przecieku zdjęć perfum Fame

Podejrzewam, że wyciek mógł był kontrolowany (jak to ma bardzo często miejsce w przypadku różnych nowych zapachów i nie tylko), choć oczywiście nie można wykluczyć, że ktoś bezprawnie udostępnił zdjęcia w sieci. 

Tak czy inaczej teraz wszyscy już możemy podziwiać (albo i nie) pierwszy flakon perfum Gagi. Co sądzicie - HIT czy KIT?

Mnie osobiście flakon Fame przypadł go gustu. Najbardziej podoba mi się w nim atramentowy czarny kolor zawartego w środku płynu. Bez wątpienia będzie to cecha wyróżniająca zapach Gagi na półkach perfumerii. Na opakowaniu zewnętrznym Fame znaleźć można następującą informację: "Perfumy te stanowią innowację technologiczną, są pierwsze w swoim rodzaju. Czarne jak ciemna strona sławy, stają się niewidzialne w momencie, gdy wydostają się na powietrze." Koncept bardzo  ciekawy, nie powiem. Ale niezbyt oryginalny, a już z pewnością nie "pierwszy w swoim rodzaju". Dlaczego? Ano dlatego, że na podobny pomysł wpadł nieco wcześniej Geza Schoen. Ten znany ze swoich kontrowersyjnych prac perfumiarz (twórca m.in. słynnych molekuł) w 2008 roku stworzył zapach Wode, który sprzedawany jest w dwóch wersjach: zwykłej i atramentowej (o nazwie Paint i płynie w kolorze granatowym), która krótko po aplikacji na skórę lub ubranie znika, pozostawiając na niej tylko zapach. Pisałam o tym w artykule  TOP 20 najdziwniejszych perfum

Kampania reklamowa perfum Geza Schoen Wode

Zdjęcia z kampanii reklamowej perfum Wode

Prócz objaśnienia schematu działania perfum, na opakowaniu zewnętrznym Fame znaleźć można również informacje o składnikach, a mianowicie:

  • łzy belladonny, złamane serce tygrysiej orchidei, czarna woalka kadzidła, morelowy pyłek  oraz kombinacja esencji z szafranu i kropel miodu

Muszę przyznać, że zapach zapowiada się niesamowicie ciekawie. Mam tylko nadzieję, że nie okaże się kolejnym przerostem formy nad treścią, jak to ma często miejsce w przypadku perfum gwiazd.

Światowa premiera zapachu odbędzie się w sierpniu. Kiedy zapach będzie w Polsce? Tego nie wiadomo. Wątpię jednak, że nastąpi to szybko... Tak czy inaczej ja już ostrze sobie na niego pazurki i przy pierwszej nadarzającej sie okazji zamierzam nabyć co najmniej jeden flakon :-)))

25.07.2012

W sieci ukazały się właśnie plakaty reklamowe perfum Lady Gaga Fame. Wykonał je słynny fotograf Steven Klein, autor zdjęć do kampanii reklamowych zapachów jakich markek jak: Roberto Cavalli, Calvin Klein czy Guerlain.

 

Lady Gaga Fame

Reklama perfum Lady Gaga Fame

Reklama perfum Lady Gaga Fame

Reklama perfum Lady Gaga Fame

Mnie szczególnie przypadł do gustu ten drugi plakat, inspirowany powieścią Jonathana Swifta "Podróże Gulliwera". A Wam? Co sądzicie o takim sposobie reklamowania perfum?

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!