Vera Wang Rock Princess - księżniczki rządzą

czwartek, 15 grudnia 2011    0   

Vera Wang Rock Princess - księżniczki rządzą

Komentarz do sloganów reklamowych perfum Vera Wang Rock Princess: You Rock oraz Rock and Rule.

Vera Wang Rock Princess to pierwszy znany mi przykład perfum, przy promocji których pojawiły sie dwa slogany reklamowe. You rule pojawiło się w oficjalnej wersji plakatu, natomiast Rock and Rule - na stronie internetowej. Tym bardziej miło mi stwierdzić, że oba hasła są świetne.

Rock and Rule podoba mi sie z oczywistych względów - stanowi po prostu bardzo udaną wariację stylistyczną na temat  rock and roll'a.  Oddaje tym samym rockowy charakter perfum Rock Princess i idealnie uzupełnia  ich nazwę.

Natomiast slogan you rule to doskonały przykład tego, jak można z powodzeniem wykorzystywać wywodzące się z mowy potocznej wyrażenia. You rock oznacza bowiem: jesteś super! i stanowi odpowiednik bardziej znanego "You are cool". Określenie to jest również blisko spokrewnione z you rule (ang. rządzisz!), wykorzystanym w sloganie reklamowym perfum Vera Wang Princess.

Vera Wang Rock Princess

Przy okazji to również gra słów - rule oznacza linijkę, a rock kamień :)

You rock you rule grafika

 

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!