Swallowable Parfum - perfumy w tabletkach zmieniające zapach ludzkiego potu

wtorek, 11 października 2011    0   

Swallowable Parfum - perfumy w tabletkach zmieniające zapach ludzkiego potu

Swallowable Parfum to unikalny koncept perfum w tabletkach, którego twórcami są: australijska artystka - Lucy McRae oraz biolog z Harvardu - Sheref Mansy.

Lucy McRae to australijska artystka znana dotychczas przede wszystkim ze swoich oryginalnych i kontrowersyjnych prac przedstawiających sylwetki ludzi żyjących w alternatywnej rzeczywistości. Człowiekiem, a raczej jego ciałem interesuje sie od dawna. Poniżej kilka jej prac:

Llucy McRae

Lucy McRae

Lucy Bart

McRae Luce

Wspólnie z biologiem z Harvardu - Sheref'em Mansy, artystka opracowała niedawno bardzo niekonwencjonalny sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu potu, tworząc "Swallowable Parfum" (perfumy do połknięcia) - tabletki wpływające na wydzielany przez człowieka zapach.

Połknięcie tabletki ma zamieniać skórę człowieka w swoisty atomizer, z którego pod wpływem ciepła, w postaci pojawiających się na ciele kropel potu, ulatniać się będzie zapach. Niewątpliwie dużą rolę odegrają w tym kontekście takie indywidualne cechy jak: zdolności aklimatyzacyjne, stres, ćwiczenia czy podniecenie seksualne.

W związku z projektem powstał również specjalny spot reklamowy, którego celem jest wywołanie dyskusji (szczególnie wśród przedstawicieli kosmetycznych, farmaceutycznych i technologicznych firm) dotyczącej tego, jak zmieni się sposób „konsumowania” perfum w przyszłości. Spot znajdziecie na Vimeo.

Pomysł na "perfumy do połknięcia" bardzo przypadł mi do gustu. Myślę, że świetnie by się sprawdził szczególnie w lecie, w środkach komunikacji miejskiej - z pewnością jazda nimi stałaby się wówczas o wiele przyjemniejsza.

Badania nad stworzeniem Swallowable Parfum trwają cały czas. W związku z tym nie wiadomo, kiedy trafią one do sprzedaży. Jeżeli to jednak nastąpi, będzie można mówić o prawdziwej rewolucji w świecie perfum.

Informacje o artystce znajdziecie TU, natomiast o Swallowable Parfum TU

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!