Reklamy perfum w prasie - wrzesień 2011

piątek, 30 września 2011    0   

Reklamy perfum w prasie - wrzesień 2011

Powoli zbliża się najgorętszy okres w branży handlowej, jakim są Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym można zaobserwować coraz większą liczbę reklam perfum w prasie.

Miesięcznikiem, w którym pojawiło się najwięcej reklam perfum we wrześniu było Zwierciadło. Zamieszczono w nim reklamy dwóch nowości zapachowych: Kenzo Flower Tag (+ Douglas) oraz Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir (+ Sephora).

Kenzo tag Douglas

Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Sephora

Dodatkowo w magazynie tym znalazł się również materiał promocyjny poświęcony zapachowi Mechant Loup L’Artisan (dostępny w ofercie perfumerii Quality).

Mechant Loup

Tabela z danymi dotyczącymi liczby reklam perfum, jakie znalazły się we wrześniowych wydaniach miesięczników.

Czasopismo Liczba reklam Reklamy

Zwierciadło

2

Kenzo Flower Tag (+ Douglas)

Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir (+ Sephora)

Pani 1 Kenzo Flower Tag (+ Douglas)
Elle 1 Dolce&Gabbana Light Blue
Glamour 1 Dolce&Gabbana Light Blue
Cosmopolitan 1 Oriflame Rock Angel

Jak wynika z powyższej tabeli, najczęściej reklamowanymi zapachami we wrześniowych wydaniach miesięczników były: Dolce&Gabbana Light Blue oraz Kenzo Flower Tag (+ Douglas). Żadna reklama perfum nie pojawiła się w magazynach przeznaczonych dla mężczyzn. Co ciekawe, żadnej reklamy nie było również w najpopularniejszym polskim magazynie dla kobiet - Twoim Stylu. Znalazła się w nim za to (podobnie jak w kilku innych czasopismach) reklama... perfumowanego płynu do płukania tkanin - Lenor Parfumelle:

Lenor Parfumelle

Lenor Parfumelle plakat

Jedynym zapachem, którego reklama znalazła się na okładce czasopisma był Oriflame Rock Angel (Cosmopolitan).

Perfumy Oriflame Rock Angel Ewa Farna plakat

W związku z powoli zbliżającymi się Świętami coraz więcej reklam zaczyna pojawiać się również w dwutygodnikach, takich jak na przykład Viva, w której znalazły się w tym miesiącu aż 3 reklamy perfum: Kenzo Flower Tag, Guerlain Shalimar (+ Sephora) oraz nowa wersja reklamy Dior J'adore (reklama ta znalazła się również w magazynie Exklusiv):

Perfumy Kenzo Flower Tag plakat

Guerlain Shelimar Sephora

Perfumy Dior J'adore plakat

Kilka reklam znalazłam również w magazynach, których zwyczajowo nie przeglądam pod kątem pojawiających się w nich reklam, głównie z tego względu, że prawie nigdy ich tam nie ma.  Do moich największych odkryć w tym miesiącu zaliczam reklamę Dolce&Gabbana Light Blue (w formie rozkładówki okładkowej!) znalezioną w... KMAGu:

Perfumy Dolce & Gabbana Light Blue plakat

Z ciekawości przewertowałam również kwartalnik Viva!Moda - magazyn o modzie będący polskim odpowiednikiem kultowego Vogue'a. Znalazłam w nim aż 3 reklamy perfum, wszystkie w formie rozkładówek: Elie Saab Le Parfum, Escada Especially oraz Giorgio Armani Armani Code.

Escada Especially plakat

Elie Saab Le Parfum Anja Rubik plakat

Armani Code Megan Fox plakat

Wrzesień był niewątpliwie jednym z najciekawszych miesięcy pod względem reklamowym w ciągu ostatniego półrocza. Zakładam jednak, że prawdziwy wysyp reklam rozpocznie się w październiku i, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie trwał aż do stycznia. 

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!