Reklamy perfum w prasie - sierpień 2011

środa, 31 sierpnia 2011    0   

Reklamy perfum w prasie - sierpień 2011

W sierpniowych wydaniach miesięczników ukazało się zaledwie kilka reklam perfum. Wszystkie dotyczyły zapachów świeżych, używanych głównie w okresie letnim.

Czasopismem, w którym zamieszczono najwięcej reklam perfum było Glamour. Pojawiły się w nim aż 2 (słownie: dwie) reklamy: Lacoste oraz Dolce & Gabbana Light Blue.

Dolce & Gabbana Light Blue plakat

Perfumy Lacoste plakat

Reklama perfum Lacoste pojawiła się w prasie najwięcej razy (3). Była to jedyna reklama, jaka ukazała się w magazynie dla mężczyzn (Logo).

W dwóch pismach: Olivia oraz Hot. Moda & Shopping pojawiła się reklama najnowszych perfum Beyoncé Heat Rush. Należy przy tym zaznaczyć, że w okresie wakacyjnym (lipiec - sierpień) ukazał się tylko jeden numer magazynu Hot. Moda & Shopping.

Beyonce Heat Rush plakat

Poniżej zamieszczam tabelę z danymi – jest ich na tyle mało, że postanowiłam nie przedstawiać ich tym razem w formie statystyk.

Reklama

Liczba reklam Czasopismo
Lacoste - zbiorcza reklama perfum: Lacoste Essential, Lacoste Pour Femme, Lacoste Eau de Lacoste L.12.12 Vert, Lacoste Eau de Lacoste L.12.12 Bleu, Lacoste Eau de Lacoste L.12.12 Blanc, Lacoste Challenge Re/Fresh 3

Avanti (ostatnia okładka)

Glamour

Logo

Beyoncé Heat Rush 2 Olivia (ostatnia okładka)
Hot. Moda & Shopping
Dolce & Gabbana Light Blue 1 Glamour

ZWIERCIADŁO

Ciekawe rzeczy znalazłam w tym miesiącu w Zwierciadle. Od jakiegoś czasu ukazują się w nim jednostronicowe materiały promocyjne poświęcone perfumom mniej znanych i popularnych marek. W tym miesiącu w magazynie znalazła się „reklama” nowych perfum Toma Forda - Neroli Portofino, pochodzących z kolekcji Tom Ford Private Blend, dostępnej tylko w wybranych perfumeriach Douglas.

Poniżej skan:

Tom Ford Neroli Portofino zwierciadło

Dla porównania zamieszczam również plakat reklamowy Neroli Portofino ukazujący sie w prasie zagranicznej (który zapewne nigdy nie pojawi sią w polskiej prasie):

Tom Ford Neroli Portofino plakat

Oprócz Neroli Portofino, w Zwierciadle pojawił się również dwustronicowy materiał promocyjny dotyczący zapachów dystrybuowanych przez frimę FM Group o nazwie FM by Federico Mara, szumnie nazywanych przez ich twórców perfumami.  

FM Group Zwierciadło promocja

FM Group Zwierciadło

Niewielka liczba reklam perfum w okresie letnim to typowa, przysłowiowa "cisza przed burzą", jaką stanowi okres przedświąteczny. Od jutra będzie już tylko lepiej :-)

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!