Trendy zapachowe, czyli czym będziemy pachnieć w tym roku?

wtorek, 1 lutego 2011    0   

Trendy zapachowe, czyli czym będziemy pachnieć w tym roku?

Przewidująca światowe trendy zapachowe firma Bell Flavors and Fragrances ogłosiła właśnie listę dziesięciu składników, jakie powinny opanować rynek perfum w 2011 roku.

Lista powstaje co roku, między innymi w oparciu o: monitoring podaży próbek perfum, relacje trendsetterów oraz wyniki przeprowadzanych ankiet. Uwzględnia również nadchodzące trendy w modzie, sztuce, kolorach, a nawet polityce.

1. JAŚMIN SAMBAC

Jaśmin Sambac

Bezwzględnym liderem zestawienia został wielkolistny jaśmin sambac. Możemy się zatem w tym roku spodziewać swoistego wysypu zapachów zawierających ten właśnie składnik.

 

2. BIAŁA PACZULA

Biała Paczula

Moda na zapachy retro trwa w najlepsze. Zapach białej paczuli doskonale wpisuje się w ten trend.

 

3. BALSAMICO

Balsamico

Dobra wiadomość dla wielbicieli ostrych, przyprawowych aromatów. Spodziewana przede wszystkim w męskich liniach zapachowych.

 

4. ANGIELSKIE TOFFI

Angielskie Toffi

A wszystko to za sprawą ślubu brytyjskiego księcia Williama z Kate Middleton, który odbędzie się już niebawem, bo 29 kwietnia. Szacuje się, że wydarzenie to, o którym już od dłuższego czasu rozpisują się media niemal na całym świecie, przyniesie pogrążonej w kryzysie gospodarce Wielkiej Brytanii nawet miliard funtów zysku (4,6 mld zł). Eksperci Bell Flavors and Fragrances najwyraźniej uważają, że równie znaczący będzie wpływ tego ślubu na biznes perfumeryjny.

 

5. KAWIOR

Kawior

Doskonale znana wszystkim rybia ikra w zupełnie nowej roli. Tym razem jako uzupełnienie unikalnej formuły perfum.

 

6. KOLENDRA

Kolendra

 Kolejna gratka dla wielbicieli przypraw.

 

7. IGŁY JODŁY

Igło jodły

Istnieje około 50-ciu gatunków jodły. Rośnie min. w Polsce, Japonii, na Kaukazie, Syberii i Ameryce Płd. Wykorzystanie tej nuty w perfumach umożliwia, zdaniem ekspertów, odbycie niesamowitej podróży wgłąb natury, bez konieczności ruszania się z domu.

 

8. ORZECHY BRAZYLIJSKIE

Orzechy brazylijskie

Według organizacji BF&F, wzrost zainteresowania perfumiarzy tym składnikiem będzie w głównej mierze pochodną zainteresowania Brazylią- głównym organizatorem mistrzostw świata piłki nożnej w 2014 roku roku oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku.

 

9. DRZEWO GWAJAKOWE

Drzewo gwajakowe

Gwajakowiec, nazywany również drzewem życia, jest jednym z najtwardszych i najbardziej odpornych drzew na świecie. W perfumiarstwie stosowany od dawna, głównie jako utrwalacz.

 

10. NIEBIESKIE ALGI

Niebieskie algi

 Źródło energii.

Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!