Czy perfumy mogą zamarznąć?

sobota, 19 kwietnia 2014    0    Perfumy

Czy perfumy mogą zamarznąć?

Czy jest możliwe, aby perfumy zamarzły? Czy niska temperatura szkodzi zapachom?

Przy okazji pisania artykułu na temat przechowywania perfum w lodówce uzmysłowiłam sobie, że nigdy nie poruszałam na blogu tematu dotyczącego zamarzania perfum. W związku z tym, że to bardzo ciekawe zagadnienie, postanowiłam to nadrobić.

Czy perfumy mogą zamarznąć?

Teoretycznie jest to możliwe. Perfumy zawierają bowiem w swoim składzie m.in. wodę i od 60 do 95 % alkoholu etylowego. Zważywszy na fakt, że temperatura zamarzania wody wynosi 0°C a alkoholu -114°C, jest możliwe, aby perfumy zamarzły. Pod warunkiem jednak, że znaleźlibyśmy miejsce, w którym jest aż tak niska temperatura, co raczej byłoby trudne. Nawet na Antarktydzie -  najzimniejszym miejscu na Ziemi - temperatura nie osiąga bowiem pułapu -114°C. Ale kto chciałby się tam wybrać, żeby testować perfumy?

Postanowiłam jednak sprawdzić, jak to wszystko wygląda w praktyce. W tym celu wykonałam pewien mały eksperyment. Włożyłam do zamrażalnika nastawionego na -25°C dwa rodzaje zapachów: wodę toaletową oraz mgiełkę zapachową. Po upływie doby je stamtąd wyjęłam i co się okazało? Perfumy były w nienaruszonym stanie. Nie polecam Wam jednak robić tego samego w domu – szkoda perfum ;-)

Poświęcili się dla Was:

  • końcówka perfum Guerlain Aqua Allegoria Mandarine Basilic EDT
  • oraz mgiełka zapachowa Victoria's Secret Amber Romance

Zdjęcie zapachów tuż po wyjęciu z zamrażarki możecie znaleźć na moim Instagramie.  

Czy zdarzyło się Wam kiedyś zamrozić wódkę lub perfumy? Koniecznie dajcie znać!

  • Twoja ocena:
  • 4.5 (8 głosów)
Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!