Mój nowy projekt: MuzykaZReklamPerfum.pl

środa, 6 lutego 2013    0    Lifestyle

Mój nowy projekt: MuzykaZReklamPerfum.pl
Zauważyłam, że wiele osób poszukuje w Internecie informacji o muzyce z reklam perfum. Do tej pory nie istniała w Polsce żadna strona dedykowana temu tematowi. Dlatego właśnie powstała MuzykaZReklamPerfum.pl :-)

Jak wiecie, regularnie sprawdzam statystyki Google w poszukiwaniu pytań, na które ciężko znaleźć odpowiedź. Raz w miesiącu robię nawet specjalne podsumowania, w których udzielam odpowiedzi na 20 najciekawszych z nich (ostatnie podsumowanie, w którym piszę o najdroższych perfumach świata znajdziecie TU).

Przy okazji analizowania wyników wyszukiwań zauważyłam, że wiele osób poszukuje informacji o muzyce z reklam perfum, najczęściej tytułu lub wykonawcy jakiegoś utworu. Sama często szukam tego typu informacji, za każdym razem złoszcząc się, że tak długo to trwa ;-) Tylko czasami odpowiedzi na te pytania znajdowałam na stronach poświęconych muzyce z reklam. W pozostałych przypadkach mozolnie przeszukiwałam zasoby Internetu w poszukiwaniu odpowiedzi. Nie zawsze z sukcesem.

Choć istnieje wiele stron poświęconych muzyce z reklam, to rzadko zdarza się, by zamieszczano nań informacje dotyczące utworów z reklam perfum. Wszystkie portale traktują ten temat po macoszemu. Brakowało mi strony, która zawierałaby takie informacje. Dlatego postanowiłam stworzyć własną. A żeby nikt nie przekręcał jej nazwy (tak, jak to ma miejsce z Olfaktorią), nazwałam ją po prostu MuzykaZReklamPerfum.pl 

O stworzeniu tej strony myślałam już od dawna, ale wiecznie coś stawało mi na przeszkodzie. Ostatecznie udało mi się ją uruchomić na początku stycznia tego roku. Strona wymagała jednak licznych poprawek i testów, dlatego informuję Was o niej dopiero teraz.

Co to za strona?

Jak sama nazwa wskazuje, MuzykaZReklamPerfum.pl to strona, na której znaleźć można muzykę z reklam najróżniejszych perfum. Idea, jaka przyświecała mi podczas tworzenia tej strony była bardzo prosta: stworzyć miejsce, gdzie w szybki i konkretny sposób znajdziemy odpowiedzi na pytania dotyczące podkładów muzycznych zastosowanych w reklamach perfum. Dlatego artykuły zamieszcane na tej stronie są bardzo krótkie. Zawierają linki do reklam,  informacje o tytułach i wykonawcach utworów, a także linki do oryginalnych ścieżek dźwiękowych. Wszystko to podane na tacy w ładny i przystępny sposób - tak, by niczego nie musieć już szukać samemu. MuzykaZReklamPerfum.pl to połączenie przyjemnego z pożytecznym: jest konkretnie, mało czytania, za to dużo oglądania i słuchania :) Jednocześnie chciałabym zaznaczyć, że to nie jest blog, tylko zwykła strona interentowa. Żeby uczynić ja bardziej interaktywna, dodałam możliwość zamieszczania komentarzy pod artykułami. Będą się one pojawiać na stronie 2x w tygodniu: w każdy poniedziałek i piątek. Wydaje mi się, że to optymalna częstotliwość publikacji dla tego typu treści. 

MuzykaZReklamPerfum.pl powinna przypaść do gustu zarówno fanom perfum, jak również reklam i oczywiście muzyki. Dla mnie to swego rodzaju ściąga, z której korzystam celem szybkiego sprawdzenia i/lub przypomnienia sobie jakiegoś utworu.

Uruchomienie strony nie oznacza, że od tej pory na swoim blogu nie będę pisać o muzyce z reklam perfum. Czasem będę: jeśli uznam, że jakaś muzyka jest warta tego, by wspomnieć o niej na blogu lub wtedy, kiedy zauważę, że usilnie poszukujecie jakiejś informacji, tak jak to było w przypadku muzyki z reklamy perfum C-Thru, o której pisałam Wam TUTAJ.

Poza stroną MuzykaZReklamPerfum.pl zamierzam stworzyć również kilka innych stron poświęconych podobnej tematyce. Ale o tym opowiem Wam innym razem. Tymczasem gorąco Was zachęcam do odwiedzenia mojej nowej strony.  Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu :-) 

Koniecznie dajcie mi znać, jak Wam się podoba ten pomysł. Może chcielibyście coś dodać i/ lub zmienić na tej stronie? Czekam na Wasz feedback :-)

 

PS MuzykaZReklamPerfum.pl posiada również fanpage na facebooku (znajdziecie go TUTAJ). Zatem jeśli macie ochotę do niego dołączyć, by na bieżąco śledzić publikacje na stronie, to serdecznie zapraszam :-)

 

  • Twoja ocena:
  • 4.0 (15 głosów)
Podobał Ci się ten artykuł?

Jeśli tak, to zapisz się do mojego newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach o perfumach i nie tylko. Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!